רצח עאדל חטיב

חטף, רצח וסחט: הורשע רוצח הנער עאדל חטיב בשפרעם

תושב עזה, ששה בישראל תחת זהות בדויה, רצח את בן ה-17 לפני כשנה וחצי. לפי כתב האישום, אל חסנה דקר את חטיב מספר רב של פעמים, קבר את גופתו - והניח מכתב כופר על שמשת רכב ליד ביתו על מנת לסחוט את משפחת הנער • אל חסנה הורשע בביצוע עבירות רצח בנסיבות מחמירות, חטיפה לשם רצח וסחיטה וישיבה בישראל שלא כחוק
מיכל וסרמן
25 במרץ 2021
12:00

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע הבוקר (חמישי) את תושב עזה ברצח הנער עאדל חטיב בן ה-17 בשפרעם לפני כשנה וחצי. לפי הכרעת הדין, הנאשם בן ה-44, ויסאם אבו אלחסנה, תושב עזה השוהה בישראל שלא כחוק, הורשע בביצוע עבירות רצח בנסיבות מחמירות, חטיפה לשם רצח וסחיטה וכניסה או ישיבה בישראל שלא כחוק.

עורך הדין המייצג את חטיב מטעם הסניגוריה הציבורית מסר: "בית המשפט לא קיבל את טענותיו של מר חטיב. נלמד את הכרעת הדין, ולאחר מתן גזר הדין נשקול את המשך צעדינו המשפטיים". 

לפי כתב האישום, אל חסנה שחי בעיר תחת זהות בדויה, תכנן לבקש כופר של 400 אלף שקלים מבני משפחת חטיב בשל מצוקה כלכלית בה היה שרוי. הוא דקר את בן ה-17 מספר רב של פעמים וקבר את גופתו. לאחר מכן הניח את מכתב הכופר על שמשת רכב ליד ביתו, אותו מצאה המשפחה רק כעבור כמה ימים. במכתב טען הרוצח כי עאדל נמצא במקום בטוח והזהיר את בני המשפחה כי יפגע בבנם אם יפנו למשטרה.

"שב"כ עצם עיניים מול השוהה-הבלתי-חוקי הזה"

בדיון בבית המשפט המחוזי לפני כשנה סביב הגשת כתב האישום, התפתח עימות אלים בין משפחת הנרצח לנאשם. הוריו של הנער, אשרף ופטמה חטיב, אמרו ביציאה מבית המשפט: "לא חשבנו שזה עניין של כסף, היינו מוכרים את הבית, את הכל".

בריאיון לתוכנית בחצי היום עם אסתי פרז בכאן רשת ב אמרה אימו של חטיב: "רציתי לדבר עם הרוצח, לשאול למה הוא עשה את זה, למה אני צריכה לסבול כל החיים? למה שהוא ירצח את הבן שלי? הבן שלי שווה יותר ממיליונים. הוא (הנאשם ברצח) רצה סחיטה כספית. הוא ניצל את הילד כדי לרצוח אותו. באמת שעולמי נגמר. נשארו לי ארבע בנות, אבל הלך לי חלק חשוב בבית".

האזינו לריאיון עם פטמה חטיב בכאן רשת ב

Kan Bet - כאן ב · אימו של עאדל חטיב: "הוא היה בן יחיד שלי, והרוצח ניצל את המצב"