בריטניס ספירס, ארכיון
צילום" גטי אימג'ס

ספירס דורשת לשלול מאביה את האפוטרופסות עליה

הזמרת דורשת למסור את השליטה על חייה הכלכליים והאישיים מאביה לאשת מקצוע נייטרלית. מאז 2019 מנהלת ספירס מאבק משפטי בעניין. בחודש שעבר הוערך הונה של הזמרת בכ-60 מיליון דולר
אלון פרוכטר
25 במרץ 2021
16:48

עורכי דינה של הזמרת האמריקנית בריטני ספירס עתרו לבית המשפט העליון בלוס אנג'לס, המפקח על תיק האפוטרופסות שלה, בדרישה להעביר לצמיתות את השליטה על חייה האישיים והכלכליים מאביה לידי אשת מקצוע. כך פורסם היום (חמישי) ברשת סי-אן-אן.

ג'יימי ספירס, אביה של הזמרת בת ה-39, שימש כמפקח הראשי על נכסיה של בתו מאז 2008, תפקיד אליו מונה בעקבות אישפוזה במוסד פסיכיאטרי בשנת 2007. בספטמבר 2019 הועברה זמנית האחריות בפועל על הנכסים לאישה בשם ג'ודי מונטגומרי, עקב מצבו הרפואי של האב. כעת דורשים עורכי דינה של הזמרת להעביר את האחריות באופן קבוע למונטגומרי ולשלול אותה לחלוטין מספירס האב.

הסיבה לאפוטרופסות על ספירס הוסברה בבית המשפט בצו שפורסם ברשת סי-אן-אן כבר בשנת 2014, על פיו הזמרת אינה מסוגלת לקבל בכוחות עצמה החלטות על כל סוג של טיפול רפואי. בבקשה שהוגשה ביממה האחרונה נכתב כי מלבד האחריות לקבל בשמה החלטות על טיפולים רפואיים, ספירס מבקשת מבית המשפט למסור למונטגומרי את האפשרות להגביל או לאסור על ביקורים ולקבל החלטות הנוגעות לאבטחה ולטיפול אחרים שהיא מקבלת.

מאז 2019 מנהלת ספירס מאבק משפטי כדי להשתחרר מהאפוטרופסות של אביה, ובדרישה להעבירה לאחריות צד שלישי. בחודש שעבר פרסם מגזין הכלכלה האמריקני "פורבס" כי הונה של הזמרת מוערך בכ-60 מיליון דולר.

העיסוק בפרשת האפוטרופסות על ספירס הוביל לתנועת מחאה ציבורית ברחבי העולם תחת הכותרת FreeBritney# (לשחרר את בריטני). לאחרונה הופק סרט דוקומנטרי המבוסס על תחקיר שערך עיתון הניו יורק טיימס בנושא. הסרט שהופק על ידי רשת הסטירמינג HULU שודר בישראל בחודש שעבר ב-HOT וב-YES. לאחרונה הודיעה גם ענקית הסטרימינג נטפליקס ותאגיד השידור הבריטי BBC על הפקת סרטי תעודה על הפרשה.