ביידן
צילום: אי-פי

ממשל ביידן מחדש את הסיוע ההומינטרי לפלסטינים

על פי הודעת הממשל 15 מיליון דולרים יועברו לרשות הפלסטינית ולעזה • ביידן: אתמודד לכהונה שנייה בעוד ארבע שנים
עמיחי שטיין ונתן גוטמן
25 במרץ 2021
18:49

ממשל ביידן מחדש את הסיוע ההומינטרי לפלסטינים, כך הודיעה היום (חמישי) שגרירת ארצות הברית באו"ם, לינדה תומס גרינפלד. על פי הודעת הממשל 15 מיליון דולרים יועברו לרשות הפלסטינית ולעזה. מדובר בסיוע חירום בהקשר של המאבק בקורונה שהובטח לפלסטינים עם כניסת ביידן לתפקיד. הממשל עדיין בתהליכי דיון ברכיבי הסיוע הגדולים יותר שכוללים סיוע ישיר לרשות וחידוש המימון לאונר״א

הנשיא ביידן הודיע כי עד תום 100 הימים הראשונים לכהונתו יינתנו 200 מיליון חיסונים מפני קורונה. היעד הראשון שהציב הנשיא, מאה מיליון חיסונים, הושג בתום חודשיים לכהונתו. במסיבת העיתונאים הראשונה שכינס מאז כניסתו לתפקיד אמר ביידן כי יתמודד לכהונה שנייה בעוד ארבע שנים.

לפני כחודשיים מחקר חדש גילה כי האו"ם הכניס תכנים אנטישמיים בחומרי הלימוד ללמידה עצמית לתלמידי הגדה המערבית ובעזה שהופקו על רקע נגיף הקורונה. סוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים אונר"א הפרה את ערכי האו"ם ומכון IMPACT-se מצא עידוד לשנאה, לג'יהאד ואף הוקעה של הסכמי השלום עם ישראל בחוברות.

בלימוד מתמטיקה לכיתות ג', התלמידים נקראים לאתר את המספר הנכון של שהידים שנהרגו באינתיפאדה הראשונה. בלימוד השפה הערבית לכיתות ח' נכתב כי "הג'יהאד הוא הדרך לגן העדן". בלימודי מדעי החברה לכיתות ט' מצויין כי ישראל " זורקת במכוון פסולת רדיואקטיבית שגורמת למחלות על אדמות פלסטיניות".

כמו כן, בלימוד ערבית לכיתות ה', התלמידים נדרשים לקרוא טקסטים אודות עז א-דין אל-קסאם, איש דת שהקים מספר ארגונים אלימים בשנות ה-20 של המאה הקודמת, ודלאל מוגרבי, שביצעה את הפיגוע בכביש החוף - ונכתב כי "כולנו שואפים להיות גיבורים כמותם".