אחמד טיבי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אחרי פרסום תוצאות הבחירות: לפיד וליברמן נפגשו ודנו ב"אפשרויות להקמת ממשלה"

השניים דנו ב"אפשרויות להקמת ממשלה" וקבעו להיפגש פעם נוספת • טיבי על פירוק הרשימה המשותפת אמר: "הידיעות שתע"ל תעזוב את הרשימה הן מומצאות. התוצאות מחייבות חשבון נפש. צריך לעשות הכל להעלות את המשקל הסגולי של הסיעה" • בנט קיים שיחות עם ראשי מפלגות משני הגושים
מיכאל שמש
26 במרץ 2021
08:20
עודכן ב 15:28

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד קיימו היום (שישי) פגישה לאחר פרסום תוצאות הבחירות הסופיות. השניים דנו על האפשרויות להקמת ממשלה, וקבעו לדבר בקרוב שוב. גם יו"ר ימינה נפתלי בנט הודיע כי קיים ביומיים האחרונים סבב שיחות עם ראשי הליכוד, יש עתיד, ש"ס, הציונות הדתית, כחול לבן, יהדות התורה, העבודה, ישראל ביתנו, תקווה חדשה ומרצ.

ספירת הקולות הסתיימה: כך תיראה הכנסת ה-24

חבר הכנסת אחמד טיבי התייחס הבוקר לאפשרות של החלפת יו"ר הכנסת ואמר בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "אנחנו מכירים את ההצעה מהפעם הקודמת, גם אז אמרנו שנשקול את הדברים ברצינות. לא כל דבר בא אוטומטית - יש לנו דרישות". זאת לאחר שאתמול סירבו טיבי ושותפו לתע"ל אוסמה סעדי לומר אם יתמוך במהלך. עוד ציין כי טרם התקבלה פנייה בנושא והוסיף כי יש לעשות הכל על מנת שלא תקום קואליציית נתניהו-בן גביר סמוטריץ'.

טיבי הכחיש את השמועות על פיצול הרשימה המשותפת ואמר כי "הידיעות שתע"ל תעזוב את הרשימה הן מומצאות. צריך לעשות הכל להעלות את המשקל הסגולי של הסיעה".

על הירידה החדה במספר המנדטים של הרשימה המשותפת אמר: "התוצאות מחייבות חשבון נפש של כל מפלגה בנפרד ושל הרשימה המשותפת יחד. 230 אלף מתומכינו בחרו לא לצאת מהבית ולהצביע. הפיצול והוויכוחים המוחצנים השאירו אנשים בבית וגם חוסר התקווה בגלל המעשה של בני גנץ שהומלץ בבחירות הקודמות ובסוף חבר לנתניהו", ציין.

בתוך כך, מנכ"לית ועדת הבחירות אורלי עדס אמרה בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי אנשי הוועדה ידגמו עד יום רביעי כנסת כמה מהקלפיות כדי להבטיח את טוהר הבחירות. לדבריה, היו רק אירועים חריגים ספורים בבחירות אך רובם המוחלט היה של אנשים שניסו להצביע בזהות אחרת.  עדס ציינה כי תקציב מערכת הבחירות הסתכם ב-674 מיליון שקל ומדובר בסכום הגבוה ביותר מ-200 מיליון שקלים בכל אחת משלוש מערכות הבחירות הקודמות. לדבריה הגדלת התקציב נעוצה בהוצאות הכרוכות בניהול מערכת ההצבעה בעבור חולי הקורונה.