צילום: פלאש 90
רע"מ

"נתניהו איש גרוע": עם מי תלך רע"מ ששינתה את כללי המשחק?

עיני הציבור ובעיקר עיני הפוליטיקאים נישאו מאז סגירת הקלפיות לשני מקומות – לכנסת בירושלים ולמנסור עבאס, שהפך בימים האחרונים לאדם המחוזר ביותר במערכת הפוליטית. לכולם ברור שבלעדיו יהיה כנראה בלתי אפשרי להקים ממשלה וישראל תהיה בדרך לבחירות חמישיות • ברע"מ מאשרים שבליכוד מחזרים אחריהם, אבל מקפידים על שתיקה טקטית
אורי לוי
26 במרץ 2021
19:53
עודכן ב 20:29

עיני הציבור ובעיקר עיני הפוליטיקאים נישאו מאז סגירת הקלפיות לשני מקומות – אל הכנסת בירושלים ואל מנסור עבאס, שהפך בימים האחרונים לאדם המחוזר ביותר במערכת הפוליטית. לכולם ברור שבלעדיו יהיה כנראה בלתי אפשרי להקים ממשלה וישראל תהיה בדרך לבחירות חמישיות. ברע"מ מאשרים שבליכוד מחזרים אחריהם, אבל מקפידים על שתיקה טקטית.

אז מה תעשה מפלגת רע"מ ששינתה את כללי המשחק, איך היא הצליחה לסחוף אחריה רבים בחברה הערבית ומה מעדיפים תומכיה?

הימים שאחרי: איך עובד השלב הבא בהקמת ממשלה?

קוסם, מזליקו, ווינר: אבל בלי מספיק מנדטים. מה יעשה נתניהו עכשיו?

אורי לוי נפגש עם חבר הכנסת וואליד טאהא מרע"מ, שהסביר כי מפלגתו רוצה לטפל בנושאים הבוערים בחברה הערבית ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הוא איש גרוע מאוד ועשה חוקים אומללים נגד החברה הערבית. שאף אחד לא ישלה את עצמו - אנחנו לא חברים של נתניהו", אמר טאהא.

"כל מדינה הייתה מתביישת בחוק הלאום שנתניהו העביר. בושה וחרפה שיש במדינה חוק שמתייג את האזרחים. אין לנו שום סימפטיה כלפיו, אפילו ערכית אנחנו לא זהים, אבל העוול התחיל הרבה לפניו", הוסיף חבר הכנסת.

טאהא התייחס גם לאלימות בחברה הערבית וקבע כי על המדינה לטפל בה. "האזרחי הערבי דמו מופקר על ידי כנופיות. מי צריך לפרק את הכנופיות? המדינה אחראית על הביטחון האישי שלי. יש כאלה שמתייגים אותנו כחברה אלימה. זו אלימות בעצם החשיבה", אמר והבהיר כי רע"מ נמצאת בסיטואציה שבה שני הגושים יכולים לפנות אליה.

גם עיסוואי פריג', שייכנס לכנסת הקרובה ברשימת מרצ, התייחס להצלחה של רע"מ ומנסור עבאס: "באו הבחירות ורע"מ הציגה חלופה ברורה. יש פוליטיקה בכיוון של התערבות בענייני המדינה – דבר שלא היה קודם".