הספינה אבר גרין שחוסמת את תעלת סואץ
צילום: אי-פי

עם הגאות והרוחות החזקות: נמשכים ניסיונות החילוץ בתעלת סואץ

יותר מ-300 ספינות עדיין ממתינות לפינוי הספינה שנתקעה בשבוע שעבר. ראש רשות התעלה הבהיר כי הוא אינו יכול לחזות מתי תחולץ ספינת המכולות הענקית. הוא הביע תקווה כי לא יהיה צורך לפרוק את המכולות כדי להקל מאמצי החילוץ
יואב זהבי וגיא בריצמן
28 במרץ 2021
07:48
עודכן ב 17:07

עדכון: אחרי שישה ימים – חולצה הספינה שנתקעה בתעלת סואץ

יותר מ-300 ספינות עדיין ממתינות מחוץ לתעלת סואץ בגלל הספינה "אבר גיוון" שנתקעה שם בשבוע שעבר. הדבר משבש את ניהול הספנות ברחבי העולם ואת המסחר הימי. בניגוד לתחזית האופטימית של בעלי הספינה, הלילה (ראשון) אמר ראש רשות התעלה, אוסמה רביע, כי הוא אינו יכול לחזות מתי תחולץ ספינת המכולות הענקית. הוא הביע תקווה כי לא יהיה צורך לפרוק את המכולות מהספינה וציין כי הגאות והרוחות החזקות מקשות על מאמצי החילוץ.

עוד אמר היום רביע כי מזג האוויר אינו הגורם העיקרי לאירוע. לדבריו, אפשר שהיו תקלות טכניות או בעיות מכניות בכלי השיט או שמדובר בטעות אנוש. ראש רשות התעלה הוסיף כי מזג האוויר הסוער היה חלק ממכלול הגורמים לתקרית. עוד אמר רביע כי במצרים שוקלים להעניק הנחה על המשלוחים שנפגעו מהחסימה בתעלה.

אתמול נמשכו פעולות החפירה סביב חרטום הספינה ומתחתיו, בניסיון לסלק כ-20 אלף מטרים מעוקבים של חול. אם ייכשלו הניסיונות לגרור את הספינה מגדת התעלה, ייתכן שינסו לפרוק ממנה את המכולות כדי להקל את משקלה. בחברת הספנות היפנית שבבעלותה הספינה מעדיפים להימנע מאופציה זו, משום שמדובר במבצע מורכב שעלול להימשך כמה שבועות.

מאמצי החילוץ כללו עד כה שימוש בכ-12 ספינות גרר ודחפורים. הספינה שנתקעה היא בין הגדולות בעולם, ומשקלה עומד על כ-220 טון. אורכה הוא כ-400 מטרים. החברה שבבעלותה הספינה מסרה כי אין חשש לדליפת מזהמים ומסרה ביום חמישי הצהרה שבה נכתב: "אנו מתנצלים בכנות על שגרמנו דאגה רבה לספינות ולגורמים הכלכליים הקשורים אליהן". 

בשל העיכובים שנגרמו מהחסימה, מחירי הנפט בעולם החלו לעלות. זו הפעם השנייה בהיסטוריה שהתעלה נחסמה. אורכה של תעלת סואץ הינו 162 קילומטרים ורוחבה - בין 250 ל-500 מטרים. ביום שלישי, התנגשה הספינה בגדת התעלה בעקבות הרוחות החזקות ויצרה פקק ענקי בנתיב הימי, שבו עוברים כ-10% מהסחר הימי העולמי.