בני גנץ ויאיר לפיד, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לפיד וגנץ נפגשו: סיכמו שהשיח יימשך בימים הקרובים

יו"ר כחול לבן לא הבטיח ללפיד שימליץ עליו • כעס בימינה על מאמציו של לפיד לקבל את המנדט מנשיא המדינה ראשון בטענה שאם ייכשל - יגרום לבחירות חמישיות • לפיד נועד הבוקר גם עם יו"ר רע"מ מנסור עבאס, בתום הפגישה מסרו כי השיח ביניהם יימשך • בצאת החג שוחחו בנט וסער פעם נוספת
יערה שפירא וערן זינגר
28 במרץ 2021
11:29
עודכן ב 20:57

הניסיונות לגיבוש "קואליציית שינוי": יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ויו"ר כחול לבן בני גנץ נפגשו הערב (ראשון) כדי לדון בדרכים להקמת ממשלה. בהודעה שפרסמו השניים בסיום הפגישה נמסר כי השיח בין הצדדים צפוי להימשך בימים הקרובים. הפגישה התקיימה לאחר נתק ממושך בין השניים, מאז התפרקה השותפות בין כחול לבן ליש עתיד ולאחר שעד לאחרונה לפיד ניהל קמפיין שקרא לגנץ לפרוש ממערכת הבחירות.

כפי שדווח היום בחדשות הערב בכאן 11 גנץ לא הבטיח ללפיד בפגישה שימליץ עליו בפני הנשיא המדינה לקבלת המנדט להרכבת הממשלה. לפי הדיווח, בסביבת גנץ יש מי שבכלל חושבים שעדיף למועמד "גוש השינוי" לקבל את המנדט שני, לאחר שנתניהו יכשל בהרכבת הקואליציה.

בתוך כך, במפלגת "ימינה" זועמים על הניסיונות של לפיד במהלך החג ועוד לפני כן, בסבב הפגישות שקיים עם ראשי המפלגות במטרה לקבל את המנדט ראשון. בגוש מתנגדי נתניהו יש מי שמנסים לגייס את יו"ר המפלגה נפתלי בנט בתמורה להבטחת רוטציה בראשות הממשלה. אם לפיד יקבל ראשון את המנדט, זה עלול לחתור תחת המהלך. בצאת החג שוחח בנט פעם נוספת עם יו"ר "תקווה חדשה" גדעון סער, בהמשך לפגישתם ביום חמישי. בהודעה משותפת שפרסמו נאמר כי מדובר בעדכון ובתיאום עמדות לקראת המהלכים להקמת ממשלה חדשה.

מוקדם יותר הבוקר נפגש לפיד בביתו עם יו"ר רע"מ מנסור עבאס. בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום כי בפגישתם אמר עבאס אמר ללפיד: "קודם כל תסגור את העניינים עם האחרים, ואחר כך תחזור אלינו". ברע"מ מכחישים את השמועות וההדלפות השונות שיצאו מהפגישה, לפיהן נציגי הרשימה דורשים מלפיד שורת דרישות בהן הקפאת חוק הלאום וחוק קמיניץ, חופש הצבעה בנושאי להט"ב וביחסי דת ומדינה. בתוך כך, פגישה נוספת של לפיד ועבאס צפויה להתקיים בימים הקרובים. עוד דווח במהדורה הערב כי השבוע צפוי לפיד להיפגש גם עם ראשי הרשימה המשותפת - אחמד טיבי ואיימן עודה.

בתוך כך היום הודיע יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי ימליץ על לפיד להרכבת הממשלה. בפוסט שפירסם בפייסבוק כתב ליברמן: "כפי שהודענו, אנו נמליץ על יו"ר המפלגה מגוש השינוי, שתקבל את מספר המנדטים הגבוה ביותר, כמועמד להרכבת הממשלה. כל מי שינסה להכשיל את המהלך ויעמיד את האגו שלו מעל האינטרס הלאומי יישא באחריות לבחירות חמישיות. יציאה מהפלונטר הפוליטי מחייבת את כל המפלגות למצוא פיתרונות יצירתיים מחוץ לקופסה".

ספירת הקולות הסתיימה: כך תיראה הכנסת ה-24

"נתניהו איש גרוע": עם מי תלך רע"מ ששינתה את כללי המשחק?

כאב ראש חדש לגוש מתנגדי נתניהו: בתע"ל מסרבים לומר אם יתמכו בחוק נתניהו