השחקנית מיה מורגנשטרן
צילום: אי-פי

ברומניה חוקרים: איום ברצח על שחקנית קולנוע יהודייה וילדיה

מיה מורגנשטרן, ששיחקה בין השאר בסרטו של מל גיבסון "הפסיון של ישו", פרסמה הודעת אי-מייל שקיבלה - ובה איום ברצח ואיום להצית את התיאטרון היהודי בבוקרשט שאותו היא מנהלת. ההודעה נשלחה לכאורה מטעם מפלגת הימין הקיצוני, אך מנהיג המפלגה גינה את האיום ואמר שמפלגתו לא עומדת מאחוריו
יואב זהבי
28 במרץ 2021
13:43

משטרת רומניה חוקרת איומים ברצח כלפי השחקנית היהודייה מיה מורגנשטרן וילדיה אמש (שבת) בערב חג הפסח. מורגנשטרן, ששיחקה בין השאר בסרטו של מל גיבסון "הפסיון של ישו", פרסמה הודעת אי-מייל שקיבלה - ובה איום ברצח ואיום להצית את התיאטרון היהודי בבוקרשט שאותו היא מנהלת.

מיה מורגנשטרן מתוך "הפסיון של ישו". צילום: אי-פי

ההודעה נשלחה לכאורה מטעם מפלגת הימין הקיצוני AUR, אך מנהיג המפלגה גינה את האיום ואמר שמפלגתו לא עומדת מאחוריו. בבחירות שנערכו בדצמבר זכתה המפלגה, שהוקמה לפני כשנה, ב-9% מהקולות והפכה למפלגה הרביעית בגודלה בפרלמנט הרומני.

מורגנשטרן, בת 58, נולדה למשפחה יהודית בבירת רומניה בוקרשט. אביה, אשר מורגנשטרן, נולד בסרביה ואימה נולדה ברומניה. הסבים והסבתות שלה נשלחו בימי השואה לאושוויץ ולטרנסניסטריה. מורגנשטרן סיימה בהצטיינות את לימודיה במכון לתיאטרון ולקולנוע על שם יון לוקה קאראג'אלה בשנת 1985. בהמשך עברה לתיאטרון הממלכתי היהודי בבוקרשט.

תגיות:
רומניה