צילום: אי-פי

דיווח: המורדים החות'ים אילצו את שלוש המשפחות היהודיות האחרונות בתימן לעזוב

לפי הדיווח בתמורה לעזיבה החות'ים הבטיחו את שחרורו של יהודי שנעצר באשמת סיוע להברחת ספר תורה לישראל • כעת במדינה נותרו חמישה יהודים בלבד • לכאן חדשות נודע שיש מאמצים להבאת המשפחה לישראל
שמעון מיג'אן
29 במרץ 2021
12:14
עודכן ב 13:45

העיתון הפרו-סעודי "א-שרק אל אווסט" דיווח אתמול (ראשון) כי המורדים החות'ים בתימן הביאו לעזיבתן של שלוש המשפחות היהודיות האחרונות. מה שהותיר במדינה חמישה יהודים בלבד. לפי הדיווח, 13 בני המשפחות לא עזבו לישראל אלא למדינה אחרת. בתמורה לעזיבתם הבטיחו המורדים ליהודים את שחרורו של לוי מרחבי – אחד מבני הקהילה שנעצר לפני חמש שנים באשמת סיוע להברחת ספר תורה לישראל.

ממידע שהגיע לכאן חדשות עולה כי 13 בני משפחה עזבו לאחרונה את תימן בדיסקרטיות למדינה ערבית אחרת ונעשה ניסיון להביאם ארצה לישראל. מדובר באחת המשפחות האחרונות שנותרו במדינה והם למעשה קרוביו של לוי מרחבי, שעצור בבית הכלא בתימן כבר חמש שנים בשל מעורבותו בהברחת ספר התורה העתיק לישראל.

במארס 2016, הובא ארצה ספר התורה יחד עם 17 מבני הקהילה היהודית בתימן שעלו לישראל. הם גם זכו לקבלת פנים חמה מצד ראש הממשלה, נתניהו, ואף הצטלמו ביחד עם ספר התורה העתיק. התמונות שלהם עם הספר עוררו זעם בשורות המורדים החות'ים בתימן שפתחו בחקירה והחלו במבצע מעצרים שכלל את אותו לוי מרחבי. מרחבי, ככל הידוע, כרגע עדיין נמצא בבית הכלא והמאמצים לשחררו נמשכים.

בעיתון צוטט אחד מבני הקהילה היהודית שאולצו לעזוב שאמר: "נתנו לנו שתי ברירות – להישאר, לסבול מרדיפות ושלא ישחררו את לוי מהכלא או לעזוב ושהוא ישוחרר מהכלא. לכן נאלצנו לעזוב. ההיסטוריה תזכור שאנחנו היינו אחרוני היהודים בתימן שעדיין דבקים במולדת עד לרגע האחרון". עוד הוסיף כי "סירבנו לפיתויים רבים שהוצעו להם כדי שנעזוב בלא מעט תקופות. סירבנו לעזוב את המולדת שלנו אבל היום אנחנו מוכרחים".