זירת האירוע, השר אוחנה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר אוחנה על אירוע הירי בחיפה: שוחחתי עם השוטר - פעל כפי שמצופה ממנו

השר לביטחון פנים אמר כי הוא משתתף בצער המשפחה על אובדנה והבהיר: "כל שוטר יקבל גיבוי מלא והערכה לכל מעשה שנועד למנוע פגיעה בחייו ובחיי אזרחים"
איתי שיקמן
30 במרץ 2021
17:18

אירוע הירי בחיפה: השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, אומר כי השוטר שהיה מעורב באירוע הירי בחיפה שבו נהרג מוניר ענבתאווי פעל כמצופה ממנו. אוחנה שוחח אתמול עם השוטר ואמר לאחר מכן כי הוא משתתף בצערה של המשפחה על אובדנה. "יחד עם זאת", אמר אוחנה, "חשוב מאוד שכבר עתה ידעו כל שוטר ושוטרת, כי יקבלו גיבוי מלא לכל מעשה שנועד למנוע פגיעה בחייהם ובחיי אזרחים — ולא רק גיבוי, אלא גם את מלוא ההערכה. כך בדיוק נהג השוטר: במהירות וביעילות, להדוף את התקיפה שהייתה על חייו, בדיוק כפי שמצופה ממנו״.

מוניר ענבתאווי, בן 33 מחיפה שלקה בנפשו, נורה אתמול למוות בשכונת ואדי ניסנס בחיפה, לאחר שניסה לדקור שוטרים. שוטר מאזור העיר נחקר במח"ש בחשד למעורבות בירי, שם סיפר כי חש בסכנת חיים ממשית. "אותו אדם שנאלצתי לירות בו התנפל עליי עם סכין", העיד. "הוא הפתיע אותי כשהייתי עם הגב אליו, לא הייתה לי שום אפשרות אחרת. חשתי מאויים, יכול להיות שהוא היה פוגע באנשים אחרים אם לא הייתי פועל".

גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק מסרו לכאן חדשות כי לא הייתה שום אפשרות לפעול אחרת באירוע מהסוג הזה. בתיעוד ממצלמות האבטחה הסמוכות למקום האירוע נראה ענבתאווי אוחז בסכין בידו הימנית בעודו נאבק בשוטר, שלבסוף יורה בו באקדחו.