נחל סער ברמת הגולן
צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

מתכננים לטייל? היום ומחר מזג האוויר לטובתנו, בסופ"ש – התקררות וגשם

ממחר שינוי במגמה: גשם מקומי קל יירד בצפון ובמרכז ויהיה קר מהרגיל • עומסי התנועה נמשכים. ראש המרכז הלאומי לניהול תנועה: זו תקופת החופש הראשונה שניתן לצאת ולטייל ובנוסף, מעט מאוד ישראלים מבלים את חול המועד בחו"ל השנה"
שרון וכסלר ושרון עידן
30 במרץ 2021
23:34
עודכן ב 11:05

גם היום (רביעי), חול המועד פסח, נרשמו עומסי תנועה חריגים ברחבי המדינה. זאב גוטמן, ראש המרכז הלאומי לניהול תנועה של חברת נתיבי ישראל, אמר: "מדובר בעומסים שלא זכורים כמותם. עם ישראל יצא לטייל במלוא עוצמתו והדרו".

גוטמן הוסיף: "עשרות צוותים מקצועיים נמצאים לאורכה ורוחבה של המדינה, על פני 98% מהכבישים הבין-עירוניים על מנת לצמצם ככל שניתן את עומסי התנועה". לדבריו, העומסים החריגים הם ביטוי לתחושת הציבור ביציאה מההתמודדות עם הקורונה. "למעשה זו תקופת החופש הראשונה שניתן לצאת ולטייל. נוסף על כך, השנה מעט מאוד ישראלים מבלים את חול המועד בחו"ל", ציין ראש המרכז הלאומי לניהול תנועה.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

העומס בחופי הכינרת נמשך גם היום, כשיותר מ-20 אלף בני אדם, מבקרים לאגם ולכבישים שסביבו. מאיגוד ערים כינרת נמסר כי החופים נפתחים ונסגרים לסירוגין, ולמעוניינים לבוא אליהם מומלץ לבדוק תחילה אם הם פתוחים. 


תחזית: ירידה בטמפרטורות

היום תחול ירידה בטמפרטורות, בעיקר בהרים ובפנים הארץ. בצפון הארץ ובמישור החוף יירד גשם מקומי, ברובו קל. בימים חמישי, שישי ובשבת עד הצוהריים יירד גשם מקומי קל בצפון ובמרכז ויהיה קר מהרגיל לעונה.

הטמפרטורות הצפויות היום: בירושלים 14 מעלות, בתל אביב 18 מעלות, בחיפה 16 מעלות, בצפת 13 מעלות, בבאר שבע 20 מעלות ובאילת 26 מעלות.