נעים מאדי

מות לוחם מג"ב נעים מאדי: מפקד היחידה יודח מהחיל, אביו של מאדי - "המפכ"ל צריך לשלם את המחיר"

קצין בודק שבחן את ההתנהלות ביחידה לאחר הגשת כתב האישום נגד אפיק טויבי, הורה להדיח מתפקידו גם מפקד נוסף שאינו קצין. אביו בריאיון לכאן רשת ב: "המפכ"ל גיבה את הרוצח כשהיה מפקד מג"ב"
חן ביאר
31 במרץ 2021
10:01
עודכן ב 13:26

פרשת המתת לוחם מג"ב נעים מאדיקצין בודק שמונה לבחון את ההתנהלות ביחידה לאחר הגשת כתב האישום נגד אפיק טויבי, שותפו לחדר של מאדי, הורה לסיים את תפקידו של מפקד היחידה ולהדיחו מהחיל. כמו כן הוחלט להדיח מפקד צוות שאינו קצין ולרשום לחובתו הערה פיקודית.

זוהדי, אביו של נעים, התראיין היום (רביעי) לתוכנית "בחצי היום" עם רן בנימיני בכאן רשת ב ותקף את הסקת המסקנות: "מפקד היחידה שהודח – מאוחר מדי ומדובר בהדחת הש.ג. מפקד היחידה היה צריך להיות מודח מזמן. מי שצריך לשלם את המחיר זה מפכ"ל משטרת ישראל, הוא גיבה את הרוצח כשהיה מפקד מג"ב".

האב התבטא בכאב על מה שבעיניו נתפס כרצח בנו: "זה לא היה משחק בנשק, זה היה ירי מכוון ממטר וחצי. הרוצח המתועב לא רק שירה בו, הפקיר אותו ולא קרא לסיוע, אלא גם טישטש ראיות והפיץ שמועה נבזית שחס וחלילה הבן שלי התאבד. זה לא ייסלח".

טויבי ירה במאדי מאקדחו האישי וניסה להציג את המקרה כהתאבדות. הוא מואשם בהמתה בקלות דעת ושיבוש הליכי משפט. בחקירה עלו עשרה מקרים נוספים של שימוש מסוכן בנשק, אלימות ואיומים כלפי לוחמים אחרים ואף שני מקרים של מעשי הטרדה מינית שגם בגינם מואשם טויבי.

לוחמים ששירתו עם השניים סיפרו לכאן חדשות כי המפקדים ביחידה היו מודעים להתנהלותו המסוכנת של טויבי, אך לא עשו דבר. עוד סיפרו כי טויבי התפאר ביחסים מיוחדים של משפחתו עם מפכ"ל המשטרה, שהיה מפקד מג"ב בתפקידו הקודם, והצליח באופן הזה לקבל מעמד מיוחד ביחידה.

זוהאדי מאדי, אביו של נעים מאדי, דרש לפני כשבועיים בריאיון לכאן רשת ב, שסעיף האישום ישונה לרצח, "לא נסלח ונילחם עד הסוף כי אין פה המתה בקלות דעת, יש פה רצח. המחוקק קבע שאין יותר הריגה", אמר זוהאדי מאדי. ""לא יכול להיות ששלוש פעמים הוא איים בריש גלי 'אני עוד ארצח מישהו ביחידה', ואחרי שנעים אומר לחברים שלו 'אני הולך לישון, לילה טוב חברים', כמה רגעים בודדים אחר כך הוא אומר 'אני הולך להציק לו'. כולנו יודעים מה התוצאה הטרגית, אני איבדתי את היקר מכול. הרוצח המתועב הזה לא רק ירה בו למוות, אלא רצח אותו עוד פעם כשהפקיר אותו מדמם, ואחר כך גם הפיץ שמועה נבזית ושקרית שהוא התאבד".

האזינו לריאיון עם זוהאדי מאדי בכאן רשת ב