-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מדינה בפקק: חשבתם שאתמול היה גרוע? היום השיא

על כל קילומטר של כביש סלול נוסעות אצלנו יותר מ-2,700 מכוניות. תוסיפו לזה את העובדה שהתחבורה הציבורית לא עומדת בזמנים, התדירות שלה נמוכה וזמני ההמתנה ארוכים - ותבינו למה אנחנו מבלים כל כך הרבה זמן בפקקים | הזווית
הזווית
01 באפריל 2021
07:23

מדינה בפקק: חשבתם שאתמול היה גרוע? תחשבו שוב. היום (חמישי) צפוי להיות יותר גרוע כשמרבית המטיילים יחזרו הביתה לקראת חג שני של פסח. אם אתם לא חייבים לצאת - כדאי לכם להישאר בבית.

אתמול ושלשום נרשמו עומסי תנועה כבדים בכל אזורי הארץ ומטיילים רבים שרצו לנצל את חול המועד ומזג האוויר הנעים לטיולים, מצאו את עצמם שעות בדרכים בגלל פקקים. במרכז השליטה של נתיבי ישראל באור יהודה אמרו לשרון עידן שביקר שם כי הם ממליצים לאנשים להישאר בבית. רוצים לדעת כמה עמוס - נפח התנועה גדל כמעט פי 3 מהרגיל בחול המועד.

אתם תוהים למה דווקא השנה, שנת הקורונה, נצפו פקקי ענק? הנה כמה סיבות: מאות אלפי ישראלים שטסים בכל פסח לחו"ל נשארו השנה בארץ, במקרים רבים אנשים נסעו קרוב לשלוש שעות במקטעים שאורכים פחות משעה ונוסף על כך, הרכבת פועלת באופן חלקי ובשעות מוגבלות – והלחץ על הכבישים גובר. 

ראש המרכז הלאומי לניהול תנועה של חברת נתיבי ישראל, זאב גוטמן, ציין כי מדובר ב"עומסים שלא זכורים כמותם. עם ישראל יצא לטייל במלוא עוצמתו והדרו". גוטמן ציין כי העומסים החריגים הם ביטוי לתחושת הציבור ביציאה מההתמודדות עם הקורונה, וכי "למעשה זו תקופת החופש הראשונה שניתן לצאת ולטייל".

האזינו לריאיון המלא עם זאב גוטמן מחברת נתיבי ישראל, בכאן רשת ב

ישראל היא אחת השיאניות העולמיות במספר כלי הרכב ביחס למספר הכבישים

בעיית העומס בכבישים הייתה אחת הבעיות הגדולות שלנו לפני הקורונה, ובשנה החולפת היא לא הלכה לשום מקום, אם כבר היא רק הוזנחה עוד יותר. ישראל היא אחת השיאניות העולמיות במספר כלי הרכב ביחס למספר הכבישים שיש כאן.

שימו לב עד כמה זה חריג – בחודש ינואר האחרון, חודש שבו ישבנו כולנו בסגר מלא – נשבר שיא בשוק הרכב שלנו – כמעט 50 אלף מכוניות חדשות עלו על הכביש. על כל קילומטר של כביש סלול נוסעות אצלנו יותר מ-2,700 מכוניות. יותר מפי 3.5 ממדינות ה-OECD, וההערכות הן שהמספרים האלה רק ימשיכו לעלות ולעלות.

ולא סתם זה קורה. התחבורה הציבורית שלנו לא אטרקטיבית בלשון המעטה. היא לא אמינה, לא עומדת בזמנים וקשה לסמוך עליה, התדירות שלה לא גבוהה וזמני ההמתנה ארוכים. וגם, המיקום של תחנות האוטובוס והרכבת גורמים לנו להיטרטר בדרכים הרבה יותר מאשר אם היינו פשוט לוקחים את הרכב הפרטי.


כשזה המצב, מה הפלא שרוב העובדים הישראלים, כנראה כמעט כל אלה שמסוגלים לכך כלכלית, בוחרים לנסוע ברכב הפרטי לעבודה. ובזמן שמספר הקילומטרים של רכב פרטי בישראל הולך  ומזנק  ב-20 השנים האחרונות – מספר הנסיעות של הישראלים באוטובוסים בקושי עולה. ואנחנו מוצאים את עצמנו בפקקים שעולים לנו כבר עכשיו 15 מיליארד שקלים, ושבעוד 10 שנים צפויים לבזבז למשק 25 מיליארד שקלים בשנה, של זמן אבוד שנבלה על הכביש.

איך פותרים את הבעיה הזאת? קודם כול באמצעות כסף, השקעה של מיליארדים רבים בתשתיות תחבורה, ובמערך תחבורה ציבורית יעיל כמו המטרו. פרויקטים ארוכי טווח שדורשים ממשלה יציבה שתציב את העניין בראש סדר העדיפויות.

ומה עוד אפשר לעשות כבר עכשיו, בטווח הקצר? לנסות להפיק לקחים אמיתיים מהקורונה, בתקווה שהיא באמת מאחורינו. הרי הבנו שחלק גדול מהעבודה יכול להיעשות מהבית ולחסוך לכולנו זמן על הכביש והרבה מאוד עצבים וכסף.