שירה איסקוב
צילום: רפי דלויה

"הראשונה שהתקשרתי לברך הייתה שירה": עדי גוזי מספרת על הרגע שבו גילתה כי תשיא משואה

גוזי, שהצילה את שכנתה שירה איסקוב מרצח על ידי בן זוגה, סיפרה על השיחה עם השרים רגב וטרופר, וחזרה אל הרגעים הקשים: "המראות האלו תמיד יישארו כצלקות, אבל אני עם הפנים לעתיד"
הבוקר הזה
01 באפריל 2021
08:38

עדי גוזי, אם לשלושה ממצפה רמון, הצילה את שירה איסקוב מרצח על ידי בן זוגה, תוך שהיא מסכנת את חייה. אתמול (רביעי) היא נבחרה להשיא משואה בטקס יום העצמאות בהר הרצל, יחד עם איסקוב. בריאיון לרן בנימיני בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב סיפרה גוזי על הרגע בו הודיעו לה השרים מירי רגב וחילי טרופר על המעמד המרגש: "לא ציפיתי לזה בכלל. זה הפתיע אותי וריגש אותי עד דמעות. בהתחלה הייתי חסרת מילים". 

"הראשונה שהתקשרתי לברך זאת שירה", אמרה גוזי והוסיפה: "שנינו מאוד מרוגשות, זה מעמד מדהים. לא ישנתי כל הלילה". כשנשאלה למי היא מקדישה את המשואה, אמרה גוזי: "לכל עם ישראל ולכל הנשים שעוברות טרור יומיומי. באותו יום שאשיא את המשואה אני מאחלת להן שיצאו ממעגל האלימות בביטחון מלא ובהגנה וירגישו שיש מדינה שעומדת מאחוריהן".

גוזי חזרה במהלך הריאיון לרגעי האימה, רגע לפני שהצילה את שירה מרצח: "אילו רגעים שלא בוחרים אותם. אף אחד לא רוצה להיות במצבים כאלה אבל אתה פועל מתוך אמוציות ומתוך אנושיות ובאותו רגע האדרנלין הרבה יותר חזק מהפחד ומשתק אותו. המטרה שלי הייתה להוציא את שירה כמה שיותר מהר". גוזי הוסיפה, כי "המראות האלה תמיד יישארו כצלקות. אבל אני עם הפנים לעתיד ואיך למנוע את המקרה הבא ואיך להיות פה ואוזן לנשים שצריכות עזרה"