פרויקט משפחות

כל מה שצריך לדעת על "פרויקט משפחות"

בפעם הראשונה בטלוויזיה, פרויקט תיעודי ארוך טווח אשר יעקוב אחר 10 משפחות ישראליות, החל משנת הקורונה שטלטלה את חיינו, וימשיך לתעד ולעקוב אחר חייהם והאתגרים הסובבים אותם בעשורים הבאים
מערכת כאן
15 באפריל 2021
09:49

עשורים לאחר שידורן של הסדרות המכוננות "עמוד האש" ו"תקומה" אודות ההיסטוריה של מדינת ישראל,  כאן גאה להשיק את "פרויקט משפחות", השואפת להציג מבט מרתק ומעמיק על אבני הבניין של החברה בישראל בשנת 2021, בפרויקט דוקומנטרי שטרם נעשה בישראל: תיעוד ארוך טווח של 10 משפחות ישראליות, שהחל בשנה הדרמתית האחרונה ומתוכנן להימשך בעשורים הבאים. העונה הראשונה תשודר החל מיום העצמאות הקרוב, ואחת לכמה שנים נחזור לעונה נוספת כדי לעקוב אחר התהליכים והשינויים עמם מתמודדות המשפחות שלוהקו לסדרה.

כל אחת מהמשפחות שלוהקו להשתתף בפרויקט השאפתני מייצגת חלק מהפסיפס המגוון של הקבוצות והמגזרים בחברה הישראלית, והמבט אל כולן יחדיו יבחן את שאלת "יחסינו לאן" שמתנוססת מעל המתחים והמאבקים בין השבטים השונים בחברה הישראלית. כך, בנוסף לליווי של תהליכי התבגרות אישיים ומשפחתיים, יאפשר המעקב ארוך הטווח לחקור את השינויים שיחולו בחברה הישראלית נוכח השסעים (השסע הלאומי, הדתי, העדתי, המעמדי והאידיאולוגי) ההולכים ומחריפים בה.

כמו כן, ישיבו המשפחות בכל עונה על שאלון אישי, ותשובותיהן המשתנות מעונה לעונה ימחישו את השינויים והדילמות שמלווים אותם בתהליכי התבגרותם לאורך השנים.

10 משפחות יקחו חלק במסע שלנו החל מהעונה הראשונה

1. משפחת בסרבוב מקרית ביאליק, מעולי ברית המועצות לשעבר.

2. משפחת אתר-פלד מקיבוץ גונן, דור שני בקיבוץ הצפוני.

3. משפחת עבד אל-קאדר מטייבה.

4. משפחת שוסהיים מההתנחלות עפרה.

5. משפחת אבו אלקיעאן מהכפר הבדואי הלא מוכר אום אל-חירן בנגב.

6. משפחת גוליברוצקי מהשכונה הירוקה בכפר סבא.

7. משפחת ועקנין – משפחה חרדית מבית שמש.

8. משפחת שלומי מירוחם, דור שלישי (ורביעי), לעולי מרוקו ופרס שיושבו בעיירה.

9. משפחת טשומה מראשון-לציון, מעולי אתיופיה.

10. משפחת דרעי-ברקאי - משפחתו הלהט''בית של יוצר הסדרה, מתל-אביב.

הפרויקט, בהובלת היוצר דוד דרעי ("סאלח, פה זה ארץ ישראל", "אבודים", "אללה אסלאם", "עובדה"), ייפתח בליווי של ילד או ילדה מכל משפחה שעלו השנה לכיתה א', רגע לפני שיצאו לסגר ממושך בביתם בצל משבר הקורונה.דוד דרעי, במאי ויוצר הסדרה. צילום: אילן בשור

אלו שינויים יעברו המשפחות במהלך השנים הבאות? באיזה אופן תחדור המציאות הישראלית המורכבת לחייהן, ואיך יתמודדו איתה? והאם נצליח להגשים את משאלת היותנו "עם אחד"? הצטרפו אלינו למסע הארוך אל תוך עומקה של החברה הישראלית ב-"פרויקט משפחות", בכאן 11 ובדיגיטל.

בחזרה לעמוד הראשי >>