אנשי תנועת המקדשים מבצעים "הכנה" להקרבת קורבן בהר
צילום: שיר תורם, פלאש90

מה נשתנה בנושא תפילת יהודים בהר הבית בפסח?

בשל שינוי מדיניות של השרים לביטחון הפנים ארדן ואוחנה וקציני מחוז ירושלים, בשנים האחרונות מרחיקה המשטרה את אנשי הווקף מהעולים להר הבית וכך מאפשרת להם לקיים תפילות. דובר מטה תנועות המקדש אסף פריד: "יש חופש מאוד מוגבל ואפשר להתפלל כל עוד התפילה לא מופגנת"
דקלוינסון
01 באפריל 2021
11:48

שינוי מדיניות בהר הבית: לאחרונה מדווחים פעילים בתנועות המקדש כי קבוצות של יהודים העולים להר מתפללים במקום, בשונה מהסטטוס-קוו שהתקבע במקום מאז 1967. דובר מטה תנועות המקדש אסף פריד התראיין היום (חמישי) לירון דקל ועקיבא נוביק בכאן רשת ב ואמר כי מדובר בתהליך שהחל לפני שש שנים בתחילת כהונתו של גלעד ארדן כשר לביטחון הפנים. 

האזינו לריאיון עם דובר תנועות המקדש אסף פריד

לדברי פריד, המכשול העיקרי לתפילה בהר היה נוכחות נציג מטעם הווקף ליד כל קבוצה של עולים יהודים למקום. אך בשש השנים האחרונות השר ארדן, מחליפו אוחנה וקציני מחוז ירושלים מונעים מאנשי הווקף להתקרב לקבוצות, ובכך מאפשרים להם להתפלל במקום - אך זאת באופן שאינו נתפס "מופגן". "זה לא דבר נורמלי, אני מצפה שיהודי בהר הבית יוכל להתפלל בצורה מסודרת ושיהיה בית כנסת בהר הבית", אמר פריד בריאיון. 

השינוי לא נעלם מעיני הווקף. "אנשי הווקף יודעים שיש תפילות והם מפרסמים את זה כל הזמן. הם אומרים שיהודים אומרים פולשים לאל אקצא ומבצעים בו טקסים תלמודיים", אמר פריד. "פתאום גילו שניתן למנוע את ההתפרעויות בהר הבית מראש. הרחיקו את המסיתים והמתפרעים. מוסלמים עולים בשקט ויהודים עולים בשקט". 

תגיות:
הר הבית