מיכאל שמידט, עולה חדש מברזיל

"פניתי יותר מ-200 פעמים": למה המדינה מונעת מאימו של עולה חדש להגיע לחתונתו?

מיכאל שמידט הוא עולה חדש מברזיל וברשות ההגירה לא מאשרים את כניסתה של אימו. בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת בכאן רשת ב סיפר בדמעות: "כבר יותר מחודשיים אני מנסה להשיג אישור"
מוטי גילת ותמר אלמוג
01 באפריל 2021
14:11

למיכאל שמידט, עולה חדש מברזיל שמתחתן בעוד 11 יום לבחירת לבו חן, אין משפחה בישראל. אביו נפטר, ומלבד אימו שגרה בברזיל, אין למיכאל אף אחד שיעמוד עמו מתחת לחופה. בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת בכאן רשת ב, מספר מיכאל בבכי כיצד פנה מאות פעמים בשבועות האחרונים לרשות האוכלוסין כדי לאפשר לאימו להגיע מברזיל בזמן כדי לשהות בבידוד לפני החתונה שלו, אך נענה בסירוב: "פניתי לרשות האוכלוסין ביותר מ-200 מבקשות, ובכל בקשה דוחים אותי". 

רבים נחלצו לעזרתו של מיכאל, בהם מקום העבודה שלו שהציע לממן את הטיסה של אימו, ואפילו רב העיר בית שאן, הרב יוסף לסרי, שכתב בקשה למדינה לאפשר לאם להגיע ארצה, אך ברשות האוכלוסין ממשיכים לסרב לבקשה. מהרשות נמסר בתגובה כי נקבעו קריטריונים מאוד מפורטים לכניסת זרים לישראל, וכעת ישנה הגבלה בנושא. בהמשך נכתב כי "ברור לכולם מדוע אין סיבה להעדיף מקרה מסוים". 

"העיקר שהמדינה רוצה לעזור לעולים חדשים. זאת חתונה", אומר מיכאל שלא מקבל את הטיעון של רשות האוכלוסין: "אם אין כניסה לישראל בגלל הקורונה, אז למה בגלל הבחירות אפשרו כניסה לישראלים? כתבו שמותר לצורך הומניטרי או אישי מיוחד. הצורך שלי לא מיוחד?".