ביברס נאתכו
צילום: אי-פי

קפטן נבחרת ישראל ביברס נאתכו: "הביקורת נגדי - כי אני לא יהודי"

קפטן נבחרת ישראל הגיב בחריפות לביקורות עליו מצד התקשורת והקהל וטען כי היא מונעת מגזענות: "זה חד משמעית בגלל שאני לא יהודי, זו אחת הסיבות המרכזיות"
ליאן וילדאו ועמית לוינטל
01 באפריל 2021
16:16

קפטן נבחרת ישראל בכדורגל ביברס נאתכו מתח היום (חמישי) ביקורת חריפה על היחס שהוא מקבל מחלק מהאוהדים והפרשנים וטען כי היא מונעת מגזענות. בריאיון לליאן וילדאו ועמית לוינטל בתוכנית "כאן ספורט" בכאן רשת ב, התייחס נאתכו לשריקות הבוז שקיבל במשחקי הנבחרת האחרונים ואמר: "זה קודם כל חד משמעית בגלל שאני לא יהודי, זאת אחת היסבות המרכזיות".

נאתכו הפנה חצים גם אל התקשורת: "הסיבה המרכזית היא שאנשים יושבים כל היום באולפנים, מסיבות גזעניות וכל הזמן מכרסמים ומכרסמים וכשאתה אומר לאנשים כל הזמן רע ורע בסוף הם גם חושבים רע, גם אם זה פחות צודק". 

האזינו לריאיון עם ביברס נאתכו

כשנשאל אם הביקורות היו אחרות כלפי קפטן יהודי השיב נאתכו "במאה אחוז" והוסיף: "לא ניתמם, אתם רואים מה קורה ולצערי זה לא רק בכדורגל. המצב שלנו הלך לכיוון הלא חיובי". 

בהמשך הביע כעס על הביקורות הכלליות כלפי משחקה של הנבחרת וטען כי המבקרים שופטים אותם בחומרה: "אם היו מנתחים כל משחק לגופו אז זה ביקורות לגיטמיות, אלה ביקורות שיכולת להישמע. זה כבר עובר להרגשה שהביקורות נגד המאמן בכוונה וזה בא מאנשים שהיו במקום שלנו ולא הצליחו מאיתנו יותר מדי". בהמשך אמר: "בגלל שווילי (רוטנשטיינר, מאמן הנבחרת), לא חלק מהקומבינה קל לרדת עליו ולהיכנס בו".

בנוגע לסיכויי העלייה של הנבחרת למונדיאל, אחרי שלושת המשחקים הראשונים, אמר נאתכו כי לדעתו המיקום הריאלי של ישראל בבית הוא המקום השלישי, שלא מוביל לעלייה למונדיאל: "אם היית שואל אותי לפני תחילת הקמפיין הייתי אומר לך שאנחנו נילחם עם סקוטלנד על המקום השלישי, אבל זה בית והוא משתנה. אם אנחנו נגיע למצב שאנחנו כן יכולים להילחם על זה אנחנו נעשה הכול".