שוטרים פלסטינים בחברון
צילום: אי-פי

מתאם הפעולות בשטחים: ישראל תפסיק את התיאום הביטחוני אם חמאס ינצח בבחירות הפלסטיניות

אלוף כמיל אבו רוקון הבהיר כי ימליץ שלא לאפשר בחירות פלסטיניות במזרח י-ם. המתאם, שיסיים את תפקידו בצה"ל בשבוע הבא, הזהיר כי אם חמאס ינצח בבחירות, ישראל תנתק את הקשרים עם הרשות הפלסטינית
גל ברגר
01 באפריל 2021
20:23
עודכן ב 20:52

מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף כמיל אבו רוקון אמר בראיון בלעדי שפורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11 כי הוא ימליץ שלא לאפשר לרשות הפלסטינית לקיים בחירות במזרח ירושלים. האלוף אבו רוקון, שיסיים את תפקידו בצה"ל בשבוע הבא, הזהיר כי אם חמאס ינצח בבחירות, ישראל תפסיק את התיאום הביטחוני עם הרשות הפלסטינית ואת כל הקשרים עמה.

הלילה הוגשו 36 רשימות לבחירות לפרלמנט הפלסטיני שעתידות להתקיים ב-22 במאי בהן רשימותיהן של ברגותי ודחלאן. ברשימות נוכחות מכובדת לאסירים ביטחוניים לשעבר שישבו בכלא הישראלי על רצח אזרחים. תנועת הפת"ח בראשות אבו מאזן שיבצה במקום השני ברשימתה בבחירות לפרלמנט הפלסטיני את אלמנתו של מי שאחראי לרצח התינוקת שלהבת פס ביישוב היהודי בחברון בתחילת האינתיפאדה השנייה.

הראיס: איך הפך אבו מאזן מתקווה ליברלית לשליט יחיד? | ההסכת עוד יום עם גל ברגר

בנוסף, הוגשו שתי רשימות של בכירים בפת"ח שהתפצלו מהרשימה הרשמית של הפת"ח שבראשות אבו מאזן: רשימת מחנה אסיר העולם מרוואן ברגותי ונאסר אל-קידווה אחיינו של ערפאת, ורשימת מחנה מוחמד דחלאן, יריבו של אבו מאזן השוהה בגלות באבו דאבי בעשור האחרון. דחלאן וברגותי עצמם לא משולבים ברשימות אלא אנשים מטעמם.

ועדת הבחירות הפלסטינית המרכזית אישרה עד כה לשליש מהן להתמודד בבחירות, ותמשיך לדון בשאר הרשימות בימים הקרובים. ב-1 במאי תתפרסם ההחלטה הסופית לגבי הרשימות שיורשו להשתתף בבחירות לפרלמנט ברשות, שאם ייצאו אל הפועל, ייערכו לראשונה אחרי 15 שנה. ב-1 במאי גם תחל תעמולת הבחירות.

אתמול, נחשפו בכאן חדשות פרטים נוספים מפגישתם ברמאללה של ראש השב"כ נדב ארגמן ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. אחרי שארגמן ביקש מיו"ר הרשות הפלסטינית שלא ללכת לבחירות בהשתתפות חמאס, הטיח בו אבו מאזן: "אני לא עובד אצלך, אני אחליט אם יהיו בחירות ועם מי. אתם בניתם את חמאס, לא אני".

על רקע החקירה המתנהלת בהאג, איים ראש השב"כ שישראל לא תהסס לפעול ולהתלונן נגד הרשות הפלסטינית בהאג, אבו מאזן השיב: "בבקשה, מבחינתי שאתה ואני נשב יחד באותו תא כלא".