מתנחלים מכים פלסטיני תושב ג'אלוד
צילום: ארגון "יש דין"

תיעוד: מתנחלים רעולי פנים תקפו פלסטיני באבנים ליד שכם

הפלסטיני, תושב הכפר ג'אלוד כבן 50, נפצע קל במהלך ניסיון לתקן עמוד חשמל. חיילים שהיו במקום בעת התקרית פיזרו את הפלסטינים. אין עצורים
כרמל דנגור
03 באפריל 2021
19:31

תיעוד: מתנחלים רעולי פנים תקפו היום (שבת) פלסטיני ויידו בו אבנים בפאתי הכפר ג'אלוד שליד שכם. הפלסטיני, תושב הכפר כבן 50, נפצע קל לאחר שבסרטון נראים המתנחלים מכים בו במקלות ומיידים לעברו אבנים ממרחק קצר. למרות שחיילי צה"ל שהו במקום בעת התקרית - אין עצורים. 

לדברי ליאור עמיחי, מנכ"ל תנועת יש דין, ארבעת הפלסטינים הגיעו לתקן עמוד חשמל שנהרס לפני כמה שבועות, לפי החשד בידי מתנחלים. בריאיון לתוכניתנו "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב אמר עמיחי לליאת רגב: "היו שם ראש מועצת ג'אלוד, חשמלאי, חבר מועצה ותחקירן שלנו שנקרה למקום. המתנחלים זרקו עליהם אבנים וסלעים כדי לגרש אותם משם. הם לא פחדו ופצעו אחד מהם".

עוד אמר עמיחי: "חיילים שהיו שם החליטו לזרוק רימוני הלם דווקא על הפלסטינים, שהגיעו לתקן את עמוד החשמל, למרות שהם לא היוו איום על אף אחד, ולמרות שזהו שטח B. אלה אירועים שחוזרים על עצמם. זה פשע מאורגן וזה קורה פעם-אחר-פעם. המתנחלים רוצים להשתלט על הקרקעות של הפלסטינים ושמו להם למטרה לאיים עליהם ולגרום להם לחיות בצורה לא נעימה".

שר הביטחון, בני גנץ, גינה את האירוע ואמר כי הוא חמור ויתוחקר. "מי שמיידה אבן מסכן חיים. מערכת הביטחון תפעל לשים את ידה על כל מי שמבקש לפגוע בחיי אדם", צייץ גנץ.