פרויקט משפחות - משפחת עבד אל-קאדר

הכירו את המשפחות | משפחת עבד-אל-קאדר

מתגוררים בטייבה | ההרכב המשפחתי: ג'מאל (35), דועה (32) והילדים ארין (6), פאטמה (5) ועמאר (בן 5 חודשים)
מערכת כאן
15 באפריל 2021
14:38

מתגוררים בטייבה מאזור המשולש, מצפון מזרח לעיר כפר סבא.

משפחת עבד-אל-קאדר לוקחת אותנו לעולם המשפחה הערבית ממקום מורכב. דועא היא אחות במקצועה, עובדת כבר עשור בתל השומר - סגנית מנהלת מחלקה פנימית, אשר שימשה בשנה האחרונה גם בתור מחלקת הקורונה. היא מנהלת את המחלקה למעשה, מפקחת במשמרות ארוכות ומתישות של 12 שעות אחר הטיפול בחולי הקורונה. עובדת עם יהודים, ערבים, רוסים ועוד. ג'מאל עובד בתור טכנאי מזגנים, ונאלץ גם להתמודד עם מגפת הקורונה שפגעה בפרנסתו. 

ג'מאל היה בין מפגיני מהומות אוקטובר 2000, גל הפגנות של ערביי ישראל שפרץ סמוך לתחילת האינתיפאדה השנייה. ג'מאל השתתף בהפגנות עד שאביו קלט אותו בין המפגינים והכניס אותו הביתה למשך חודש שלם - עד יעבור זעם. שנים לאחר מכן, הוא התאבל באופן גלוי עם מותו של יאסר ערפאת ופוטר בשל כך משתי עבודות. הוא מדבר בחופשיות על הזהות הערבית שלו ועל יחסי יהודים-ערבים, מרבה לספר לבני משפחתו על הנכבה ועל יום העצמאות, אמנם ברוח טובה ומתוך הבנה, אבל מעלה גם דברים חדים ונוקבים שמסבירים את המורכבות של אזרח ערבי-ישראלי-פלסטיני במדינת ישראל.

לזוג שלושה ילדים: הבכורה שבהן ארין, שעולה לכיתה א', רק בת 6 אבל כבר מתחזקת ערוץ יו-טיוב משלה. אחותה הקטנה מקנאת בה שהיא תהיה גיבורה יום אחד. שתיהן עדיין לא דוברות עברית.

הכירו את המשפחות

משפחת אבו אל-קיעאן | משפחת אתר-פלדמשפחת בסרבובמשפחת גוליברוצקימשפחת דרעי-ברקאימשפחת ועקניןמשפחת טשומה | משפחת עבד אל-קאדר | משפחת שוסהייםמשפחת שלומי

בחזרה לעמוד הראשי >>