המפקדת

המפקדת | החל מ-15.4, כל העיניים אליה: בקרוב בכאן 11 ובדיגיטל

מה קורה כשקצינה חסרת כישורי פיקוד אך חדורת מוטיבציה, מקבלת תחת פיקודה קבוצת טירונות בעייתיות וסגל שלא מקבל את סמכותה? "המפקדת" - דרמה קומית חדשה בכיכובן של אלונה סער, מיה לנדסמן, כרמל בין, עלמה קיני, נועה אסטנג׳לוב ועוד
מערכת כאן
05 באפריל 2021
07:53

שימו כובעים על הראש, עמדו דום ופתחו שעון לקבלת "המפקדת": דרמה קומית חדשה שתעלה לאוויר בכאן 11 ביום העצמאות הקרוב, בכיכובן של אלונה סער, דור הררי, מיה לנדסמן, כרמל בין, עלמה קיני, נועה אסטנג׳לוב, ליר כץ, גל מלכה, מיה דגן, תימור כהן, נועם אימבר, לירז אברה ורבות נוספות. 

"המפקדת" היא דרמה קומית המתרחשת בעולם אירוני שנקרא "בסיס טירונות", בו חבורת נערות (טירוניות ומפקדות) עוברות מסע התבגרות בחסות צה"לית.

הסדרה מגוללת את סיפורה של נועה (אלונה סער), קצינה מסורה יתר על המידה, שלא זכתה עד היום לפקד על מחלקה בשל כישורים בינאישיים לוקים בחסר. בנסיבות לא צפויות, נועה מקבלת הזדמנות לפקד על מחזור טירוניות. אך המשימה מתבררת כקשה במיוחד, כשלפניה ניצב מחזור "גיוס מיוחד" בעייתי, סגל שלא מקבל את סמכותה, ובעיקר קושי אישי להתמודד עם אנשים שלא באמצעות תקנות וחוקי הצבא.

מימין לשמאל: נועה אסטנג׳לוב, עלמה קיני, אלונה סער, מיה לנדסמן וכרמל בין. צילום: ורד אדיר

העלילה לוקחת את נועה ממצב של דבקות פדנטית בנהלים, לנקודה שבה היא מתחילה להבין שעל מנת לשרוד בתפקיד היא תצטרך לשחרר ולהתגמש, ואולי אפילו לחשוף את עצמה. במקביל למסע של נועה, נחשפות חברותיה לסגל לאתגרים שמחזור הגיוס המיוחד יעמיד בפניהן ובפני היחסים שלהן אחת עם השנייה.

את הסדרה יצרו עטרה פריש על בסיס סרטה הקצר "מכתב אהבה למ"מ" שזכה להצלחה בינ"ל וניר ברגר שאחראי לסדרת הקאלט סוף הדרך.

״המפקדת״ תשודר ב- כאן 11 בימי שני וחמישי החל מ-15 באפריל בשעה 21:00 ותהיה זמינה גם בדיגיטל.