ד"ר בני שכטר

הוקפא רישיונו של הגניקולוג והסקסולוג ד"ר בני שכטר

חצי שנה אחרי שהורשע בביצוע מעשים מגונים במרמה במטופלות שלו, משרד הבריאות הקפיא את רישיונו ל-6 חודשים
ורד פלמן
04 באפריל 2021
16:10

משרד הבריאות הקפיא היום (ראשון) את רישיונו הרפואי של ד"ר בני שכטר, גניקולוג וסקסולוג מוכר באזור המרכז שהורשע לפני חצי שנה בביצוע מעשים מגונים במרמה בשלוש מטופלות שלו. הרישיון הוקפא לחצי שנה - המקסימום האפשרי. כתב האישום נגד שכטר, שהוגש כבר ב-2016, ייחס לו גם אינוס במרמה בשניים מהמקרים, אך בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה אותו מעבירה זו.

מאז כתב האישום ועד היום המשיך שכטר לעבוד ולקבל מטופלות כאשר איש צוות נוסף יהיה נוכח בחדר. מהלובי למלחמה באלימות מינית נמסר כי "ימשיך לפעול כדי שרופאים שפגעו מינית במטופלות ומטופלים לא יוכלו להמשיך לקבלם וכן לשלילת רישיונו לצמיתות". לדבריהם, "הרופא שכטר המשיך לקבל מטופלות למרות שהורשע בביצוע עבירות מין חמורות. לא יתכן שייתאפשר לעברייני מין לפגוע במטופלות ומטופלים בחסות הרישיון הרפואי. התליה מבורכת אם כי היא מעט מדי ומאוחר מדי".

בהכרעת הדין נכתב כי "לא התבקשה הסכמת המתלוננות לפני עריכתן וממילא היא לא ניתנה. מדובר בהתנהלות הנוגדת את יסודות יחסי רופא-מטופל. היא פגעה באופן בסיסי בכבודן של המטופלות. היא הפרה את האוטונומיה שלהן, היא הפרה את האמון שנתנו בנאשם כרופא, היא ביזתה אותן, ומכאן האחריות הפלילית בגין מעשים מגונים במרמה".