מסכה
צילום: גטי אימג'ס

מסתמן: הצוות לטיפול במגפות במשרד הבריאות יתמוך בהסרת המסכות בחוץ

התנאים להסרת המסכות בחוץ: רק כשהולכים לבד או בנוכחות משפחה גרעינית • נציבות שירות המדינה שוקלת: עובדי מדינה שלא התחסנו לא יוכלו להגיע לעבודה
קטי דור וליאל קייזר
04 באפריל 2021
20:50

הקלות בחובת עטיית מסכות? הצוות לטיפול במגפות במשרד הבריאות דן היום (ראשון) בביטול חובת עטיית המסכה בשהייה באוויר הפתוח. בהצבעה על ביטול החובה הסתמן רוב בקרוב התומכים בביטול החובה, כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. התנאים להסרת המסכות בחוץ - רק כשהולכים לבד או בנוכחות משפחה גרעינית.

היום הודיע צה"ל כי החל ממחר יחל בכל החיילות בפיילוט לשלושה חודשים לפיו יחידות לוחמות ויחידות הכשרה של הצבא לא יידרשו בעטיית מסכות באוויר הפתוח. התנאי להקלה הזו - 90% מחיילי היחידה יהיו מחוסנים נגד קורונה או שהחלימו מהנגיף. 

ממונה הקורונה סיפר בריאיון לכאן רשת ב לפני חג הפסח שייתכן שבקרוב יתעדכנו ההנחיות הדורשות מהציבור לעטות מסכות באוויר הפתוח: "אחרי החג נדון בהורדת המסכות, מקווה שיתאפשר לעשות את זה. בחוץ, באוויר הפתוח כשאתה נמצא לבד ולא בקבוצה - אני לא חושב שיש ערך למסכות". 

נציבות שירות המדינה שוקלת: עובדי מדינה שלא התחסנו לא יוכלו להגיע לעבודה

נציבות שירות המדינה שוקלת לאסור על עובדי מדינה שלא התחסנו ולא מחזיקים בתעודת מחלים או בבדיקה תקפה להגיע למקומות העבודה. הנציבות בוחנת אפשרות שאותם עובדים שלא עומדים בקריטריונים הללו יוצאו לחופשה ללא תשלום, חל״ת או יפוטרו. כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11.

בימים האחרונים אנשי הנציבות פנו בעניין למשרד המשפטים ואף מקיימים עם אנשי המשרד דיונים בעניין בנסיון להבין האם מבחינה משפטית מדובר בצעד שהמדינה כמעסיקה יכולה לנקוט אותו בדומה למעסיקים גדולים אחרים במשק שכבר עשו צעדים דומים, למרות שאין עדיין חקיקה שמסדירה את העניין. מדובר בצעד שככל שיעבור יחול על כ-70 אלף עובדי משרדי הממשלה ומערכת הבריאות הציבורית.