צ'דוויק בוזמן
צילום: אי-פי

טקס פרסי ה"סאג": השחקן צ'דוויק בוזמן זכה לאחר מותו

טקס פרסי גילדת השחקנים האמריקנית התקיים הלילה והעניק את פרס השחקן הטוב ביותר לבוזמן, שמת בשנה שעברה. בפרס הגדול של הערב זכה הסרט "משפט השבעה משיקגו" • טקס ה"סאג" נחשב לאחד מהיוקרתיים שבעונת הפרסים ההוליוודית, ולעתים חוזה את הזוכים בטקס פרסי האוסקר
מערכת כאן חדשות
05 באפריל 2021
06:01

עונת פרסי הקולנוע בצל הקורונה נמשכת ושלושה שבועות לפני טקס פרסי האוסקר הגדול, הלילה התקיים טקס פרסי ה"סאג" גילדת השחקנים האמריקנית, שנחשב לאחד היוקרתיים בעונת הפרסים ולא פעם גם חוזה את הזוכים באוסקר. הפרסים בטקס, שהתקיים השנה במתכונת וירטואלית, מוענקים על תצוגות המשחק בסרטים ובסדרות שיצאו בשנה החולפת. לראשונה בתולדותיו, הטקס הוקלט מראש ולא שודר בשידור חי, וההפתעה הגדולה ביותר היא כנראה העובדה שמארגני הטקס הצליחו לשמור על רשימת הזוכים בסוד על לרגע שידורו. 

הסרט הישראלי הקצר "עין לבנה" של הבמאי תומר שושן מועמד לאוסקר

הזוכה הגדול של הלילה היה הסרט "משפט השבעה משיקגו", בו מככבים סשה ברון כהן ומייקל קיטון, ועוסק במשפט שנערך למובילי המחאה נגד מלחמת ויאטנם בסוף שנות השישים. בפרס השחקן הטוב ביותר זכה השחקן צ'דוויק בוזמן, שמת בשנה שעברה, על תפקידו בסרט "הבלוז של מא רייני". השחקנית ויולה דיוויס זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר, על תפקידה באותו הסרט. בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר זכתה "הכתר" ובפרס סדרת הקומדיה הטובה ביותר זכתה הסדרה "שיטס קריק". שתיהן זכו גם בגלובוס הזהב ובאמי בשנה החולפת. 

טקס פרסי האוסקר צפוי להתקיים ב-26 באפריל, לאחר שנדחה ממועדו המקורי בעקבות אילוצי מגפת הקורונה בארצות הברית וייערך ללא קהל. הסרט הישראלי של הבמאי תומר שושן "עין לבנה" מועמד השנה לפרס בקטגוריית הסרט הקצר. בראש טבלת המועמדויות, עם 10 מועמדויות ובהן מועמדות לסרט הטוב ביותר, נמצא הסרט מבית היוצר של נטפליקס - "מאנק", בבימויו של דיוויד פינצ'ר. הסרט מגולל את סיפורו של התסריטאי היהודי-אמריקני הרמן מנקייביץ', שכתב את הקלאסיקה הקולנועית "האזרח קיין", וחוזר לימי תור הזהב ההוליוודי של שנות ה-40.

מועמדים נוספים לפרס הסרט הטוב ביותר: "יהודה והמשיח השחור", "האב", "אישה צעירה ומבטיחה", "צלילי המטאל", "משפט השבעה משיקגו", ו"ארץ הנוודים" - שזכה בתחילת החודש בפרס סרט הדרמה הטוב ביותר בגלובוס הזהב.