ברלנד, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עקב עימותים באזור: בקשה לשינוי מקום מעצרו של ברלנד

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט המחוזי בירושלים להורות על הצעד בעקבות אירועי הסגת הגבול ועימותים סמוך למקום המעצר • אם לא יוצע מקום חלופי אומרים בפרקליטות כי ידרשו שברלנד יוחזר למעצר בכלא
ורד פלמן
05 באפריל 2021
08:25

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט המחוזי בירושלים להורות על שינוי מקום מעצרו של אליעזר ברלנד בעקבות אירועי הסגת הגבול ועימותים בין חסידיו לתושבי זכרון יעקב, בסמוך למקום המעצר, כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. אם לא יוצע מקום חלופי אומרים בפרקליטות שידרשו שברלנד יוחזר למעצר בכלא, כך עולה מתגובה שהגישה הפרקליטות לבית המשפט.

מפקד תחנת זכרון יעקב במשטרה כתב לפרקליטות כי חסידיו של ברלנד ידעו על מקום המעצר והגיעו למקום עוד בטרם שוחרר, זאת למרות כי המקום היה אמור להיות חסוי וסודי על פי החלטת בית המשפט. בפרקליטות העלו תמיהה באשר לשמירת סודיות המיקום כפי שקבע בית המשפט. מנגד הגישו עורכי דינו של ברלנד בקשה להקלה בתנאי מעצרו ולאפשר לו לצאת לתפילות בבית הכנסת הסמוך למקום המעצר ולהיפגש באופן קבוע עם בני משפחתו. הפרקליטות מתנגדת לבקשה.

עוד מבקש ברלנד שבשל מצבו הרפואי הדיונים בתיק נגדו בגין עושק ועבירות מרמה במיליוני שקלים יתקיימו בתדירות של אחת לשבועיים ויצומצמו ללא יותר משעתיים עם הפסקות. אתמול עיכבה המשטרה לחקירה שניים מחסידיו של ברלנד בשל הסגת גבול סמוך למקום מעצרו, 

לפני כחודשיים, בית המשפט המחוזי בירושלים החליט לשחרר את ברלנד לחלופת מעצר באיזוק אלקטרוני, ונאסר עליו לצאת מהארץ. השופט דוד גדעוני קבע בהחלטתו כי "נאסר על ברלנד להיות בקשר באופן ישיר או בעקיפין עם אנשי הקהילה שלו. נאסר עליו לעשות שימוש באמצעי תקשורת כלשהו, למעט רשימה מוסכמת של אנשים שתגובש בין הפרקליטות לעורכי דינו של ברלנד וזה ייעשה בפיקוח. איסור כניסה למקום חלופת המעצר. ייחתם גם צו איסור יציאה מהארץ. יופקד סכום ערבות של 1.2 מיליון שקלים".