פרויקט משפחות - משפחת וקנין
צילום: אילן בשור

הכירו את המשפחות | משפחת ועקנין

מתגוררים בבית שמש | ההרכב המשפחתי: גואל (42), אושרית (40) והילדים אפרת (22), אביעד (21), איילה (16), איתמר (6) ואמיתי (5)
מערכת כאן
15 באפריל 2021
14:34

גואל ואושרית הם זוג חרדי מבית שמש, איזור אשכנזי כמעט למהדרין, והם מייצגים בתוכו משפחה חרדית מהזרם הספרדי.

אושרית, חרדית חוזרת בתשובה, מקפידה על חינוך חרדי וקיום מצוות, אך באותה מידה מקפידה על צו האופנה בכל הקשור ללבוש ולפאות: יש לה חנות פאות במרכז העיר, אליו מגיעות נשים חרדיות ממגוון הזרמים. בעלה גואל, ממשפחה חרדית מרוקאית, ניהל בעברו רשת מוסדות הלימוד של הבאבא-סאלי: רשת הממוקמת בנתיבות וסביבתה ובה לומדים אלפי ילדים ובוגרים. בעברו שימש גם כיועץ של השר אריה דרעי, ובעקבות תפקידו למד להכיר את הנפשות הפועלות בש"ס. היום הוא עוסק בייעוץ אסטרטגי. לזוג חמישה ילדים: הבכורה מבינהם, אפרת בת ה-22, כבר נשואה עם ילד. הצעיר מבינהם, אמיתי בן ה-5. בנם איתמר בן ה-6 עולה כעת לכיתה א' ב"חיידר".

הזוג חלה בקורונה בשנה החולפת, וחווה טראומה קשה שכן רבים בסביבתם חלו וחרדים שהכירו מברוקלין נפטרו מהמחלה. הם מאוד חששו להעביר לילדיהם את הנגיף והסתגרו בבית. ילדיהם, באופן מפתיע, לא נדבקו. והמשפחה כולה בריאה ושלמה, בתקווה שמקרה זה לא יפקוד אותם שוב.

אושרית וגואל מגדירים את עצמם כחרדים שמסתייגים מחברי קהילתם הקיצונים. הגישה של גואל פרקטית: אמנם החינוך של ילדיו הינו חרדי למהדרין, אך חשוב לו גם שילדיו יבינו שיש "עוד עולם" מחוץ למסגרות החרדיות. יש לו הרבה מה להגיד על כלל תחומי החיים, ולא רק על התחום הקרוי "דת ומדינה". לדעתו, הרבה מהדעות שיש לחברה החילונית נגד החברה החרדית נובעת מבורות שאפשר וחשוב ולתקן. 

הכירו את המשפחות

משפחת אבו אלקיעאן | משפחת אתר-פלדמשפחת בסרבובמשפחת גוליברוצקימשפחת דרעי-ברקאי | משפחת ועקניןמשפחת טשומהמשפחת עבד אל-קאדרמשפחת שוסהייםמשפחת שלומי

בחזרה לעמוד הראשי >>