הרב שמואל אליהו
צילום: דוד כהן, פלאש 90

הרב שמואל אליהו במסר לעבאס: "זמן להפסיק עם המלחמות"

רבה של צפת שקרא בעבר שלא להשכיר דירות לערבים אמר: "אפשר לריב פה עוד מאה שנה. אלוהים עושה את הדברים שלו"
עקיבא ווייס
06 באפריל 2021
22:21

רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, פרסם היום (שלישי) מסר ליו"ר רע"מ מנסור עבאס ולפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, וקרא, "זמן להפסיק עם המלחמות". בסרטון שפירסם אמר אליהו, שבעבר קרא שלא להשכיר דירות לערבים, אמר: "אפשר לריב פה עוד מאה שנה. אלוהים עושה את הדברים שלו. אתם רואים, עם ישראל הולך ומתחזק, הולך ומצליח. למה? כי הוא (אלוהים) אמר ויהי". 

"הכי חכם שנעצור רגע, נתבונן, נקבל על עצמנו לעשות מה שהוא אומר. אז, כולנו בנים שלו. גם אנחנו וגם אתם", המשיך אליהו. "הוא קובע. יהיו רצון שהקדוש ברוך הוא יתן לכולנו שכל לעבוד בחכמה ולהפסיק עם המלחמות". עם זאת הוא הוסיף: "אם אתם רוצים לדבר איתנו, הכול מתחיל ממה שאלוהים אמר. אם זה היסוד יש על מה לדבר, אם לא  – חבל על הזמן". 

עוד אמר הרב אליהו במסרו כי "כולם יודעים איזו חכמה יש פה, כל העולם מתברך ממנה. אבל מי שילחם בנו, נלחם בקב"ה. ומי שנלחם בקב"ה אין לו שמץ של סיכוי. אם אנחנו יחד נבין שהוא מחליט ולא אנחנו, אז יש על מה לדבר. אם מישהו מאיתנו חושב שהוא יכול לנצח את הקב"ה, אז הוא טועה. זה כמו מגדל בבל. וזה מה שיקרה לכל מי שינסה לנצח אותו. אז אם אתם רוצים לדבר איתנו, תזכרו שהכל מתחיל ומסתיים במה שהוא אמר. אם זה היסוד יש על מה לדבר"

בשבוע שעבר פסל הרב חיים דרוקמן, בכיר רבני הציונות הדתית, אפשרות של הקמת ממשלה בתמיכת רע"מ. בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "ערב ערב" טען: "אין צורך בזה, סער ובנט הם עצם מעצמות הימין. כל אחד צריך להתגמש כדי למלא את רצון העם".