אילן ישועה
איור: Biana Zakutnik

אלוביץ' כתב לישועה: "תוריד את הידיעה מיד, זה ימנע את אישור יס"

מנכ"ל וואלה לשעבר המשיך בעדותו במשפט נתניהו: ננזפתי - סיקור עוין יגרום לנזק של מיליארדים לבזק • "כל מינוי של עורך ראשי וכתבים בכירים היה צריך לאשר עם הזוג אלוביץ' ובהמשך עם אנשי רה"מ" • "לא זוכר שמחקתי שיחות" • התכתבויות וואטסאפ שהוצגו במשפט - אלוביץ' לישועה: "תוריד את הידיעה מיד, זה ימנע את אישור יס" | שלב ההוכחות - היום השלישי
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
07 באפריל 2021
09:19
עודכן ב 16:04

מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה הגיע גם היום (רביעי), זה היום השלישי ברציפות, לבית המשפט המחוזי בירושלים כדי להמשיך ולהעיד במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרת תיק 4000 - תיק וואלה-בזק. היום דיבר ישועה על בזק, ששאול אלוביץ' היה מבעלי השליטה בה, ואמר כי מנכ"לית בזק סטלה הנדלר נזפה בו שייגרם נזק של מיליארדים לחברה אם יהיה סיקור עוין. ישועה המשיך לדבר גם על הסיקור באתר, שלדבריו, הושפע מבני הזוג אלוביץ' ומאנשי ומשפחתו של ראש הממשלה. 

"הזוג אלוביץ' שאל אם אני מוחק תכתובות"

אתמול סיפר ישועה כי נשאל בידי הזוג אלוביץ' אם הוא מוחק תכתובות ביניהם. "אמרתי שלא, אז אמרו שצריך למחוק", אמר. ביום שני העיד כי במערכת היה פיקוח על עריכה באתר.

"רצו לראות שאמחק את ההודעות בנוכחותם": היום השני של עדות ישועה

ישועה אמר אתמול כי לא רצה למחוק את התכתובות וטען שיעשה זאת יותר מאוחר, שיש תמונות פרטיות שחשובות לו ושהוא חושש שיאבד את תמונות אימו המנוחה. "כשחזרתי הביתה להוכיח שאני עושה את תהליך המחיקה הם גם אמרו, שחשוב חוץ מהמחיקה להרוס את הנייד ולהעלים אותו כי אחרת אפשר לשחזר".

טרם עדותו של ישועה אתמול, דחה הרכב השופטים את בקשות ההגנה לפסול את רענון הזיכרון שנערך בפרקליטות לישועה ולפסול ראיות. כפי שפורסם בכאן חדשות, התובעת עדכנה בפתח הדיון כי ישועה קיבל הודעות עם תוכן בעייתי אחרי עדותו אתמול.

"היה פיקוח על עריכה מדוייקת": היום הראשון של עדות ישועה

מנכ"ל וואלה לשעבר טען ביום שני בערב כי קיבל מסר מאיים ברשתות החברתיות אחרי הדיון. מדובר בהודעה שנשלחה לפרופיל שלו וכללה מילים קשות. ישועה הגיע מלווה לעדותו והוכנס לאולם מכניסה צדדית. נטען כי נעשה גם כנראה ניסיון לשנות שוב את ערך הוויקיפדיה שלו, דבר שקרה גם בעבר ונתפס כניסיון להעביר מסר.