צילום: אילן בשור

הכירו את המשפחות | משפחת אתר-פלד

מתגוררים בקיבוץ גונן | ההרכב המשפחתי: עומר (45), יעל (45), נרי (14), ניצן (11) ורותם (7)
מערכת כאן
15 באפריל 2021
14:29

משפחת אתר-פלד מתגוררת בקיבוץ גונן, הממוקמת בעמק החולה, על מורדות רמת הגולן ודרומית לקרית שמונה.

הוריו של עומר במקור הגיעו מקיבוץ "שמיר" ועברו גם לגור ביישוב הקיבוצי, המונה 135 חברי קיבוץ ובסך הכל 300 תושבים, שבהם כלולים בני משק חוזרים, ילדים ושכירים. הילדות של עומר בקיבוץ היתה זכורה לטובה ("גדלנו בפריפריה והתחושה היתה שאנחנו בעצם במרכז העולם") בעיקר בזכות העובדה שגדל בבית הוריו. לעומת יעל, אשתו, המתמודדת עם נזקי הלינה המשותפת בקיבוץ "גבעת חיים" שבו נולדה.

מצבו הכלכלי של הקיבוץ לטענת יעל ועומר "גרוע מאוד": בחלקו הוא אמנם עדיין מתנהל בתפיסה הסוציאליסטית המוכרת של תמיכה בחברי הקיבוץ, אך התאים המשפחתיים של הדור הצעיר מתנהלים באופן עצמאי לחלוטין.

עומר עובד היום בכי''ל במחלקת השיווק ויעל לאחרונה סיימה את תפקידה כמנהלת קהילה בקיבוץ. בעלה עומר מרוויח שכר גבוה ונתפס כקיבוצניק שמצליח כלכלית בקיבוץ כושל. יעל רואה בעצמה "קיבוצניקית בדם", זו שתמיד מתנדבת, ומנסה להבריא את הקיבוץ. זו הסיבה שלקחה על עצמה את תפקיד אחראית הקהילה מטעם הקיבוץ, עם כוונות טובות ורצון לעזור לחברי הקיבוץ בסביבתה.

הכירו את המשפחות

משפחת אבו אלקיעאן | משפחת אתר-פלד | משפחת בסרבוב משפחת גוליברוצקימשפחת דרעי-ברקאימשפחת ועקניןמשפחת טשומהמשפחת עבד אל-קאדרמשפחת שוסהייםמשפחת שלומי

בחזרה לעמוד הראשי >>