-

השרים אישרו: הקפסולות בכיתות ד' יבוטלו

שר הבריאות יביא לאישור קבינט הקורונה מספר הקלות בתחום החינוך. בכיתות ז' עד י' יתאפשר מעבר בין 4 קפסולות במקום שתיים. אם תימשך הירידה בתחלואה יבוטלו הקפסולות גם בכיתות ה'-ו'. שר החינוך גלנט קרא לפתוח את מערכת החינוך במלואה
קטי דור ולירן כוג'הינוף
08 באפריל 2021
08:46
עודכן ב 18:48

שר הבריאות יולי אדלשטיין הביא היום (חמישי) לאישור קבינט הקורונה כמה הקלות בנוגע למערכת החינוך. הקפסולות בכיתות ד' יבוטלו. בנוסף בכיתות ז'-י' יתאפשר מעבר תלמידים בין ארבע קפסולות במקום שתיים, כפי שהיה נהוג עד עכשיו. הדבר יאפשר לתלמידים לעבור בין יותר מגמות. כיתות שיפעלו בהתאם ל"מגן חינוך" ילמדו ללא קפסולות. כך שבחטיבות הביניים עדיין ילמדו רק יומיים-שלושה בשבוע. 

בהחלטה נכתב כי ככל שיתברר, לאחר עשרה ימים, שביטול הקפסולות לא העלה את התחלואה - יבוטלו הקפסולות גם בכיתות ה'-ו'. בנוסף, בכל מערכת החינוך תבוטל החובה בהצהרת הורים ומדידת חום בכניסה לבית הספר.

שר הבריאות אדלשטיין: "חינוך הוא הדבר החשוב ביותר ואנחנו עושים כל מאמץ לפתוח את המקסימום הניתן במינימום סיכון לתלמידים. יש לזכור שמלבד כיתות י"א-י"ב, התלמידים אינם מחוסנים וחובה עלינו להגן על בריאותם. אני מודה להנהגת ההורים ולבכירי משרד הבריאות על המתווה המצוין שגיבשו לטובת כלל תלמידי ישראל".

שר החינוך יואב גלנט קרא לפתוח את מערכת החינוך במלואה. "הסיכון הרגשי, החינוכי והחברתי גבוה כעת עשרות מונים מן הסיכון הבריאותי", כתב גלנט. יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, ביקר את המתווה: "דורש לבטל את הקפסולות מיד לאחר יום העצמאות בכל מערכת החינוך בארץ ולהחזיר את הילדים ללמידה מלאה. מספיק עם ההגבלות".

בתוך כך, שרי הממשלה אישרו אתמול את הצעת משרד הבריאות להאריך את תוקף תקנות הגבלת הפעילות וכן הקלות נוספות. מגבלת ההתקהלות בשטח פתוח תוגדל ל-100 איש. בשטח סגור נשארת מגבלה של עד 20 איש. הגדלת התפוסה באירועים שאינם בישיבה ו/או עם מזון בשטח פתוח מ-500 ל-750. התרת הגשת שתייה באירועי תרבות בישיבה ללא מזון.

הקלות בענף הספורט: הגדלת תפוסה במוזיאונים קטנים עד 3000 מ"ר - לפי אדם על כל 7 מ"ר • יתאפשר קיום אירוע ספורט עממי עם עד 1,000 משתתפים • הגדלת תפוסת קהל באיצטדיוני ענק במקומות פתוחים מ-5,000 ל-10,000; במקומות סגורים – הגדלה ל-40% תפוסה ועד 4,000 מקסימום.

הקלות בענף תעופה ותחבורה: התפוסה המירבית בשאטל שמסיע נוסעים למטוס תוגדל מ-50% לעד 75% מהתפוסה המקסימלית.