הרב נתנאל דרעי החשוד בעבירות מין בתלמידיו

הושג הסדר טיעון עם הרב הנאשם בעבירות מין בתלמידיו בלוד

נתנאל דרעי יישלח למאסר של שש שנים ועשרה חודשים, וישלם פיצויים של 150 אלף שקלים. בנוסף יכתוב מכתב התנצלות ובו יקבל אחריות על מעשיו. ההסדר יוצג לבית המשפט ביום ראשון
ורד פלמן
08 באפריל 2021
14:07

פרסום ראשון: הושג היום (חמישי) הסדר טיעון עם הרב נתנאל דרעי מלוד, הנאשם מעבירות מין בשלושה מתלמידיו. לפי ההסכמות שהוגשו, דרעי ירצה שש שנים ו-10 חודשים מאסר בפועל. בנוסף הוא יפצה את הנפגעים ב-150 אלף שקלים ויכתוב מכתב התנצלות. ההסדר יוצג לבית המשפט המחוזי בלוד ביום ראשון.

כתב האישום נגד דרעי, העומד בראש קהילת "היכל הקודש" בלוד, הוגש לפני ארבעה חודשים. הוא נעצר במעצר שלווה במהומות בלוד ובתקיפות של בני משפחה של המתלוננים. הוא נאשם במעשי סדום בקטינים, מעשים מגונים ועבירות מין נוספות בשלושה צעירים. 

יו"ר המרכז הישראלי למוגנות שמלווה את הנפגעים ומשפחותיהם, הרב אשר מלמד, מסר: "בהתייעצות משפחות הנפגעים עם המרכז הישראלי למוגנות האם לקבל את עסקת הטיעון, המרכז תמך בקבלת ההצעה, מכיוון שהיא מייצרת איזון בין האינטרסים של ההליך הפלילי. מחד, סך השנים מייצר הרתעה ומאידך יתור הצורך להעדת הנפגעים בבית משפט תחת חקירה נגדית עם כל המשמעויות שלה שומר על שלומם הנפשי של הנפגעים. יחד עם זאת יש כאן תקדים שחלק מעסקת הטיעון מחייבת את הרב נתנאל דרעי להוציא מכתב לחסידיו בו הוא מודה ולוקח אחריות על מעשיו ומבקש להפסיק את ההסתה נגד משפחות הנפגעים". 

בחודש נובמבר סיפר אחד ההורים לכאן חדשות: "היו זעקות של הנפש של הילד". הוא הוסיף שהילד אמר דברים כמו 'לא בא לי לקום בבוקר', 'אתם לא יודעים מה אני עובר'. אב אחר סיפר שהילד שלו היה מקבל פתק מהרב לבוא אליו ב-22:30 וכי הוא ואשתו לא תיארו לעצמם דברים כאלה.

אחד האבות הוסיף כי זו הייתה שיטה. "בגיל מסוים זה רק כך וכך, אחרי זה עוד קצת", טען. האב הוסיף כי "כשהילד כבר בפנים הוא לא יכול לדבר כי הוא בגיל שהוא מתבייש להוציא את זה".