אמבולנסים בבית שמש
צילום: איחוד הצלה

בן 5 במצב קריטי לאחר שאותר מחוסר הכרה ברכב חונה

הילד הושאר ברכב בבית שמש עם שני אחיו הקטנים ממנו - לטענת האם לזמן קצר. נבדקת האפשרות שחגורת הבטיחות נכרכה סביב צווארו • ילדה נוספת, בת 7, שהתה ברכב סגור בחריש ופונתה לבי"ח הלל יפה עם סימני התייבשות קלה
ורד פלמן
08 באפריל 2021
17:03

ילד כבן 6 אותר היום (חמישי) מחוסר הכרה ברכב חונה בבית שמש, זאת לאחר שהושאר ברכב עם שני אחיו. לטענת האם זה היה לזמן קצר. לאחר שכוחות מד"א ביצעו בו פעולות החייאה חזר הדופק של הילד והוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מונשם.

הילד אותר על ידי המשטרה, שהוזעקה למקום, והחלה בחקירה. מחקירה ראשונית עולה שהאימא הלכה לסידורים והשאירה את הילד עם שני אחים קטנים יותר. נבדק חשד שחגורת בטיחות נכרכה סביב צווארו. בהדסה מייצבים את מצבו והוא אינו נמצא בסכנת חיים מיידית, אבל הנזק שנגרם לו עדיין לא ידוע.

הפראמדיקים של מד"א אלעד פינץ ואהרון אדלר סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את הילד כשהוא בתוך הרכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. מיד התחלנו בטיפול רפואי שכלל עיסויים, הנשמות ומתן תרופות וכאשר חזר הדופק וליבו שב לפעום פינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי כשמצבו קריטי".

בתוך כך, ילדה בת 7 ששהתה ברכב סגור בחריש, טופלה על ידי חובשים ופראמדיקים של מד"א, שפינו אותה לבית החולים הלל יפה עם סימני התייבשות קלה.