ח"כ כסיף לאחר התקיפה, אתמול

גורם במשטרה: הניסיונות של חברי כנסת לייצר פרובוקציות באמצעות החסינות - מוכרים

במשטרה מגבים את השוטר שהתעמת עם חבר הכנסת וסותרים את הטענה כי כסיף תקף את השוטר לפני מעצרו. בתיעוד חדש שפורסם נראה כסיף מכה באגרוף את השוטר. כסיף לכאן חדשות: "לפני שהספקתי לפתוח את הפה - אותו שוטר הכניס לי אגרוף"
משה שטיינמץ
10 באפריל 2021
16:22
עודכן ב 19:58

חבר הכנסת עופר כסיף מהרשימה המשותפת, שהותקף בידי שוטר בהפגנה במזרח ירושלים, אמר הערב (שבת) כי "האלימות הברוטלית הזאת בשום אופן לא לגיטימית". כסיף טען בריאיון לדב גיל-הר, כי לא הייתה סיבה שיהיו בהפגנה כוחות יס"מ. "לפני שהספקתי לפתוח את הפה - אותו שוטר הכניס לי אגרוף", טען כסיף.

מנגד, גורמים במשטרה אמרו היום כי חבר הכנסת כסיף התעמת עם השוטר ובעט בו. לדברי אותם גורמים, השוטר חבק את חבר הכנסת במטרה לעצור אותו ואז כסיף הכה את השוטר באגרוף. כתוצאה מהעימות השוטר נחבל ברגלו ובפניו. בתיעוד חדש שפורסם נראה כסיף מכה באגרוף את השוטר.

עוד אמרו במשטרה כי על אף שמפקד התחנה ידע שכסיף נמצא בהפגנה ושוחח איתו בתחילתה, השוטר לא ידע שמדובר בחבר כנסת. במצלמות הגוף של השוטרים לא ניתן לראות את הבעיטה. גורם במשטרה אמר לכאן חדשות כי: "מצפים משוטר שאדם תוקף אותו שיבצע מעצר. הניסיונות של חברי כנסת לייצר פרובוקציות באמצעות החסינות זה דבר שאנחנו מכירים מאירועים קודמים".

אתמול הותקף חבר הכנסת עופר כסיף מהרשימה המשותפת בידי שוטרים, במהלך הפגנה שנערכה במזרח ירושלים. מדובר בהפגנה שבועית שנערכת בשכונת שייח' גראח', במחאה על הכוונה לפנות תושבים ערבים מהאזור. מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הורה על תחקור האירוע, וגם המחלקה לחקירות שוטרים תחקור במקביל לחקירת המשטרה.

לאחר תחקור ראשוני נמסר אתמול מהמשטרה כי חבר הכנסת כסיף הוא זה שתקף ראשון את השוטר: "המפגינים במקום הפרו את הסדר. אחד המפגינים תקף את אחד השוטרים תוך שהוא בועט בו וחובט באגרוף לפניו. השוטרים נאלצו להשתמש בכוח סביר על מנת לעצור את התוקף, מאחר שלא הזדהה במהלך האירוע. כשהתברר כי מדובר בחבר כנסת - שוחרר במקום". מכסיף נמסר בתגובה: "מדובר בעבריינים שקרנים". עוד אמר כסיף כי שוחח עם השוטרים לפני ההפגנה וכי הם ידעו שמדובר בחבר כנסת.