שכונת עיסאוויה, הערב

משפחה נכנסה לעיסאוויה - האוטובוס נרגם באבנים והוצת

הנהג ומשפחתו לא נפגעו ונמלטו ברגל מהמקום. האש כובתה בטרם הגיעו כוחות הכיבוי. ארגון נהגי האוטובוסים בישראל: "היום בו נהג אוטובוס ירצח קרוב מתמיד" • שלושה חשודים נעצרו
סולימאן מסוודה וורד פלמן
10 באפריל 2021
21:45
עודכן ב 07:18

בעיסאוויה שבמזרח ירושלים נרגם אמש (שבת) באבנים אוטובוס של אגד שבו היו הנהג ובני משפחתו. הם לא נפגעו, הצליחו להימלט ברגל מהמקום וחברו לכוחות ביטחון שהיו סמוך למקום. פורעים הציתו דלקה באוטובוס שננטש. המשטרה עצרה שלושה חשודים, מהם שני קטינים.

מבירור ראשוני שערך ארגון כבאות והצלה ירושלים עולה כי סמוך לשעה 20:20 התקבל על אוטובוס שעלה באש בשכונת עיסאוויה. שני צוותי כבאות יצאו לזירת האירוע, אולם נדרשו בהוראת המשטרה להמתין מחוץ לשכונה, עד להגעת ליווי משטרתי נוסף. עוד עלה בבירור כי נהג אגד טעה בדרך וכך למעשה נכנס לשכונה. הוא הותקף על ידי תושבים מקומיים ונאלץ לנטוש את האוטובוס. נזק רב נגרם לאוטובוס ובנוסף הושלך לתוכו בקבוק תבערה. האש כובתה בטרם הגיעו כוחות הכבאות למקום.

בעקבות הצתת האוטובוס, מארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית נמסר כי "הגיע הזמן שכל המחוקקים יבינו שאוטובוס מצטייר בעיני אזרחים ומחבלים כסמל שלטוני מובהק, ובשל כך הם מעוניינים לפגוע בו. רק הכרה בנהגי האוטובוסים כעובדי ציבור תוכל לשמור על חייהם ועל חיי הנוסעים. היום בו נהג אוטובוס ירצח קרוב מתמיד".

גם שרת התחבורה מירי רגב התייחסה לאירוע: "מחזקת את ידי נהג אגד שהותקף הערב במזרח ירושלים. זהו אירוע חמור שיכול היה להסתיים בצורה קשה בהרבה. אני סומכת על כוחות הביטחון והמשטרה שיביאו למעצר האחראים לאירוע וטיפול בהם במלוא חומרת הדין".