דוד ביטן ומיקי זוהר, ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

רה"מ מינה את ביטן וזוהר לצוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד

נתניהו גם מינה את ח"כ דוד ביטן ליו"ר לשכת הליכוד. ח"כ מיקי זוהר ימונה ליו"ר הוועדה המסדרת
מיכאל שמש
11 באפריל 2021
00:25

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אתמול בערב (שבת) עם חברי הכנסת דוד ביטן ומיקי זוהר לצורך חלוקת תפקידים, ומינה את שניהם לצוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד. בנוסף, ח"כ ביטן מונה ליו"ר לשכת הליכוד, ויחליף את זאב אלקין שלפני הבחירות האחרונות עזב את הליכוד וחבר לתקווה חדשה בראשות גדעון סער. ח"כ זוהר, לפי המסתמן, ימונה ליו"ר הוועדה המסדרת. 

נתניהו יוועד ביום שני עם ראשי סניפים של הליכוד בבנייני האומה בירושלים. במפגש לא ישתתפו חברי הכנסת של המפלגה. מעריכים כי נתניהו מבקש לחזק את הקשר שלו עם פעילי השטח בליכוד, מחשש שיעלו קולות במפלגה שיקראו להחליפו בחבר כנסת אחר להרכיב את הממשלה הבאה.

ביום חמישי נפגשו ראש הממשלה נתניהו ובנט - פגישה שארכה כשעתיים. פגישת נתניהו-בנט באה לאחר פגישה של ראש הממשלה עם יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ'. בליכוד זעמו על כך שסמוטריץ' שם מילים בפי נתניהו, רגע לפני שבנט נכנס לפגישה עמו בבלפור, והגיבו: "ההודעה מטעם בצלאל סמוטריץ' אינה תואמת את המציאות".

ההודעה שהוציאה לשכת ראש הממשלה נגד סמוטריץ' - הייתה לדרישת יו"ר ימינה נפתלי בנט מנתניהו בפגישה. בנט עצמו שוחח עם יו"ר תקווה חדשה גדעון סער בסוף השבוע, שיחה שלאחריה התחדדה ההבנה בסביבת בנט שאין סיכוי לתרחיש שבו סער ישב תחת נתניהו.

בתוך כך, בליכוד שוקלים ללחוץ על יו"ר רע"מ מנסור עבאס לתת הצהרה נוספת שתבהיר את מחויבותו לישראל, על מנת לרכך את התנגדות הציונות הדתית להסתייעות ברע"מ. כך דווח אמש בחדשות השבת בכאן 11. תגובת רע"מ: "עוסקים כעת רק בהחלמתו של עבאס".