שאול אמסטרדמסקי

זמן של מספרים: כמה שעות אתם בטלפון כל יום?

כמה שעות אתם בטלפון כל יום ובאיזה אפליקציות אתם מבלים את רוב הזמן? שאול הופתע לגלות איזה אפליקציה מנצחת אצלו, ויש לו גם טיפ שאולי יכול לעזור. ומה קורה אצלכם?
שאול אמסטרדמסקי
11 באפריל 2021
18:37

תעצרו את הכול! כמה זמן אתם מבלים ביום על הטלפון? אבל במדויק, כמה שעות וכמה דקות? יש לכם איזשהו מושג? ואם כבר אתם מנסים לחשוב על זה, איזו אפליקציה בטלפון גוזלת מכם את הכי הרבה זמן? איך מגלים את זה? אתם נכנסים להגדרות של הטלפון, מחפשים משהו שנקרא "רווחה דיגיטלית". כנסו פנימה ותוכלו לראות חלוקה מדויקת לימים. בכל יום ויום כמה זמן הייתם בטלפון.

הינה למשל, ביום שלישי אני גיליתי שהייתי 4 שעות ו-56 דקות בטלפון. ומתוך זה במקום הראשון וואטסאפ - שעה וחצי. הייתי בטוח שהרשתות החברתיות גוזלות ממני את רוב הזמן שאני בטלפון, אבל ממש לא. באופן די עקבי, כמעט בכל יום, אני מבלה בוואטסאפ יותר משעה. אני מקבל מאות הודעות ויותר ואני פותח את האפליקציה מאות פעמים ביום.

האמת היא, זה לא לגמרי באשמתנו. זה גם, אבל זו כלכלת תשומת הלב: האפליקציות האלה מתחרות על תשומת הלב שלנו והן מהנדסות במודע את עצמן כך שאנחנו כל הזמן נפתח אותן. אם אתם מרגישים שהדבר הזה אוכל לכם יותר מדי את הזמן, הינה כמה דברים שאפשר לעשות: אפשר להגביל את הזמן שלכם באפליקציה. אני למשל, באפליקציות של הרשתות החברתיות, הגבלתי שעה. יותר משעה אני לא יכול להיות, האפליקציה נחסמת. ביטלתי את כל הפושים של כל מה שאני יכול, לא מקבל הודעות כמעט על כלום. וזהו. שנפחית את הזמן שלנו במסך ויהיה לנו קצת יותר זמן עם הילדים. או בטיקטוק...