חיסונים
צילום: בית החולים שערי צדק

איגוד רופאי הילדים: נקרא לחסן גם ילדים בחיסון של פייזר

באיגוד ימתינו עם נייר העמדה עד לאחר אישור ה-FDA • מנכ"ל משרדו של גנץ ייפגש עם שר האוצר בניסיון לפתור את המשבר סביב אישור רכש החיסונים הנוסף
גילי כהן ועמיחי שטיין
11 באפריל 2021
21:05
עודכן ב 19:48

עדכון (12.04): בלי קפסולות ובדיקות מקלות: משרד הבריאות ימליץ בישיבת הממשלה הערב לפתוח את כלל הכיתות במערכת החינוך | כל הפרטים המלאים - כאן

איגוד רופאי הילדים צפוי לפרסם נייר עמדה ובו קריאה להורים ולרופאי הילדים לחסן את הילדים בחיסון פייזר. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב. באיגוד צפויים לומר כי החיסון לילדים בטוח ויעיל, זאת כמובן לאחר שיאושר על ידי ה-FDA.


בד בבד, לקראת ישיבת הממשלה על החינוך מחר שוקלים במשרד הבריאות להמליץ לבטל את הקפסולות בשבוע הבא בכיתות ה'-י' בתנאים מסויימים. במשרד דנים הערב במתווה והדיונים יימשכו גם מחר בבוקר לקראת ישיבת הממשלה.

התקדמות באישור התקציב לרכישת חיסונים נוספים

מנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי ויד ימינו של בני גנץ, הוד בצר, ייפגש מחר עם שר האוצר ישראל כ"ץ וגורמים נוספים במשרד האוצר, בניסיון לפתור את המשבר סביב אישור רכש החיסונים הנוסף. בכחול לבן אומרים שגם אם יושגו הסכמות בפגישה - הנושא לא צפוי לעלות בישיבת הממשלה מחר בערב.

לפני כשבועיים הביעו בכירי משרד האוצר תהיה על חוקיות תהליך רכש החיסונים. החשב הכללי של המשרד יצא במתקפה נגד משרד הבריאות ואמר כי העובדה שישראל התחייבה לרכש חיסונים בלי לחתום על הסכמים כחוק, היא התנהלות חמורה. במכתב ששיגר החשב, יהלי רוטנברג, למנכ"ל משרד הבריאות וליועץ המשפטי של המשרד הוא מטיל ספק בחוקיות האופן שבו מתנהל רכש החיסונים בכלל ורכש החיסונים מול חברת פייזר בפרט בחודשים האחרונים ומונה שורה של אירועים שמעלים תהיות.

יומיים לפני כן הודיע שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, על ביטול ישיבת הממשלה כשבלשכתו תלו זאת בסירוב גוש הליכוד ונתניהו לאשר בישיבת הממשלה מינוי קבע של שר משפטים, מה שיביא לדבריהם, לפגיעה בשלטון החוק ובדמוקרטיה. 

בליכוד תקפו את כחול לבן ואמרו כי מדובר ב"שערורייה שלא תאמן". בהודעה שפרסמה המפלגה נכתב: "בשביל מינויים וג׳ובים, גנץ מונע את חתימת החוזים למיליוני חיסונים שנדרשים לאזרחי ישראל לקראת החיסון הבא. אם הממשלה לא תאשר מייד את החוזים שהשיג ראש הממשלה נתניהו, חברות החיסונים עלולות לבטל אותם ולהעבירם למדינות אחרות".