א-זהאר בריאיון לערוץ הטלוויזיה העיראקי

בכיר חמאס על השואה: "היהודים באירופה השתלטו על הכלכלה"

בריאיון לערוץ טלוויזיה עיראקי, א-זהאר גילה הבנה לרצח יהודים בשואה ותקף את מדינות המפרץ שאפשרו לקיים בשטחן אירועים לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה בשבוע שעבר: "בורות פוליטית ומדינית"
גל ברגר
12 באפריל 2021
12:43

מגלה הבנה לרצח יהודים בשואה: בכיר החאמס מחמוד א-זהאר תקף את מדינות המפרץ שאפשרו לקיים בשטחן אירועים לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה בשבוע שעבר ואמר: "למה משטרי הציונות הערבית החדשה לא שואלים מדוע קרתה השואה? האם משום שמבצעי השואה היו פושעים או משום שהיהודים במדינות אירופה השתלטו על הכלכלה והפוליטיקה באותן מדינות ושיעבדו את משאבי העמים האלה לטובתם?".

א-זהאר אמר את הדברים בריאיון לערוץ הטלוויזיה העיראקי אל-איתיג'אה, ששודר אתמול (ראשון) וטען כי מנהיגי אותן מדינות במפרץ אינם מייצגים באופן אותנטי את עמיהם, וכי מדובר בבורות פוליטית ומדינית. לדבריו, "הבורים האלה" מקרב מדינות המפרץ, איפשרו זאת כדי להשתמש בכך לאור ההתפתחויות בעולם. 

א-זהאר הוסיף כי "עמי אירופה שנאו את היהודים וגירשו אותם מאחר שהפיצו שחיתות באותן מדינות והשתלטו על כלכלתן, ומאחר שבעת מלחמות שיתפו פעולה עם אויבי אותם העמים". עוד קבע כי "השואה לא הייתה אירוע יוצא דופן ולא נותרה מדינה אחת באירופה שלא גירשה את היהודים ממנה והרגה אותם, וזה קרה גם בתקופה שקדמה למלחמת העולם השנייה".