עופר כסיף לאחר ההפגנה בירושלים

תקיפת ח"כ עופר כסיף: 4 שוטרים שהיו מעורבים באירוע נחקרו במח"ש

כמה מהשוטרים נחקרו באזהרה ושוחררו בתנאים מגבילים • חבר הרשימה המשותפת הגיש אתמול תלונה במח"ש על תקיפתו
משה שטיינמץ
12 באפריל 2021
15:08
עודכן ב 19:54

ארבעה שוטרי יס"מ שהיו מעורבים בתקרית בה הותקף ח"כ עופר כסיף בשבוע שעבר נחקרו היום (שני) במחלקה לחקירות שוטרים, חלקם באזהרה. הם נחקרו בחשד לתקיפה ושיבוש מהלכי חקירה. בסיום החקירה שוחררו השוטרים החשודים בתנאים מגבילים. 


ח"כ כסיף מהרשימה המשותפת הגיש אתמול תלונה למחלקה לחקירות שוטרים על תקיפתו. כסיף ציטט את אמירתו של ראש הממשלה רבין שהאלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה ואמר כי כאשר האלימות מגיעה מהאנשים שאמורים להגן על החוק היא חמורה שבעתיים. 

ח"כ כסיף אמר בכניסתו למחלקה לחקירות שוטרים: "הכתובת כבר לא על הקיר אלא כתובה באותיות קידוש לבנה על חומת ההפרדה – רצח פוליטי הוא מעבר לפינה. נתניהו הוא פטריית הרעל שצמחה מהדם של רבין, לא ניתן לפטריות הללו לצמוח יותר. נעשה הכל לעתור את הברוטליות הזאת".

כסיף הותקף בעת בהפגנה במזרח ירושלים נגד פינוי תושבים ערבים מאזור שכונת שיח' ג'ראח. בסרטונים מהאירוע נראה כסיף בעימותים עם שוטרי משמר הגבול בהפגנה, שהתפתחו לאירוע אלים בין הצדדים, שבו הוכה כסיף על ידי השוטרים במקום. בתיעוד נוסף שפורסם נראה כסיך מכה באגרוף את השוטר.

המשטרה אמרה כי חבר הכנסת כסיף הוא שתקף את אחד השוטרים כאשר בעט בו והיכה באגרוף בפניו. לכן, לדבריה, נאלצו השוטרים להשתמש בכוח סביר כדי לעצור אותו. במשטרה מוסיפים כי כמה שוטרים נפצעו באירוע ונזקקו לטיפול רפואי וכי מיד כאשר הזדהה כסיף כחבר כנסת הוא שוחרר במקום.