פרופיל מזויף

המוסד ושב"כ חושפים: כך איראן מפתה ישראלים למפגשים בחו"ל כדי לחטוף אותם

השיטה מבוססת על שימוש בפרופילים מזויפים של נשים באינסטגרם, שלכאורה עוסקות בתחום העסקים והתיירות. פרופילים אלו יצרו קשר עם ישראלים, וניסו לפתות אותם להגיע למפגשים בתואנות עסקיות או רומנטיות
כרמלה מנשה
12 באפריל 2021
15:45

שירות הביטחון הכללי והמוסד חשפו היום (שני) שיטת פעולה של גורמי מודיעין איראנים לפתות ישראלים לצאת למדינות שונות בחו"ל, כדי לפגוע בהם או לחטוף אותם. השיטה מבוססת על שימוש בפרופילים מזויפים ברשת חברתית ויצירת קשר עם ישראלים שנמצאים בקשרים עסקיים עם גורמים בעולם ונוהגים לצאת לחו"ל.

הגורמים האיראנים פתחו פרופילים פיקטיביים של נשים, שלכאורה, עוסקות בתחום העסקים והתיירות באינסטגרם. פרופילים אלו יצרו קשרים עם אזרחים ישראליים, תיאמו עמם מפגשים בחו"ל וניסו לפתות אותם להגיע למפגשים בתואנות עסקיות או רומנטיות שונות.

בהודעת שב"כ והמוסד נכתב כי "פעילות מסוג זה מתבצעת במגוון מדינות אשר מקיימות קשרים עם ישראל ועם ישראלים, ובכלל זה מדינות ערב, טורקיה, מדינות המפרץ, קווקז, אפריקה ואירופה. מדובר בדפוס פעולה מוכר ודומה לזה אשר בוצע בעבר על ידי איראן מול מתנגדי משטר באירופה. עתה, פועלת איראן באופן דומה מול אזרחים ישראלים המבקשים לפתח קשרים עסקיים לגיטימיים בחו"ל במדינות שצויינו".