אילן ישועה בבית המשפט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ישועה: ננזפנו שרה"מ יוצא מעורו לסייע ואנו לא גומלים לו

הסתיים היום החמישי בעדותו של מנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה. באחת ההתכתבויות שהוצגו ביקש אלוביץ' לתת לשרה נתניהו כל מה שניתן, "ההוא מתאבד בשבילי"
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
13 באפריל 2021
09:12
עודכן ב 12:15

היום החמישי בעדותו של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה, במסגרת תיק 4000, בבית המשפט המחוזי בירושלים הסתיים לפני שעה קלה (שלישי) לאחר כמעט ארבע שעות. בדיון הובאו התכתבויות שונות בין ישועה ובין שאול אלוביץ' ובהן ציין אלוביץ' כיצד ראש הממשלה נתניהו פעל לטובתו ועל כן נדרשים ישועה ואתר וואלה להיענות לבקשותיו ולסייע לו. בהתכתבות ביקש אלוביץ' לתת לשרה נתניהו כל מה שניתן, כי ראש הממשלה מתאבד בשבילו. בהמשך העיד ישועה כי בני הזוג אלוביץ' אמרו לא פעם, שיאיר נתניהו הוא שעמד מאחורי הדרישות מוואלה.

חלק גדול מעדותו אתמול עסק באירועים סביב בחירות 2015. הוא סיפר על הריאיון שנערך עם ראש הממשלה נתניהו ונגנז: "ראש הממשלה כעס שלא נתנו לו לסיים תשובות בריאיון ונתנו לו לערוך את החומר בעצמו". עוד הוצגה התכתבות בנוגע לסרטון "הערבים נוהרים לקלפיות" שפרסם נתניהו ביום הבחירות, ניר חפץ כתב לישועה: "הראיתי לביבי מה יש בראשית, מבסוט". 

תקציר השבוע הראשון של עדות ישועה

ביום העדות הראשון תיאר ישועה כיצד היה על מערכת וואלה פיקוח מדויק על עריכה באתר. ביום השני הוא סיפר שנשאל על ידי בני הזוג אלוביץ' אם הוא מוחק תכתובות ביניהם וכשהשיב בשלילה הם אמרו לו שהוא צריך למחוק.

ביום העדות השלישי דיבר ישועה על בזק, ששאול אלוביץ' היה מבעלי השליטה בה. הוא אמר כי מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, נזפה בו שייגרם נזק של מיליארדים לחברה אם יהיה סיקור עויין על נתניהו ובני משפחתו. ישועה המשיך לדבר גם על הסיקור באתר, שלדבריו, הושפע מבני הזוג אלוביץ' ומאנשיו ומשפחתו של ראש הממשלה.

מנכ"ל וואלה לשעבר הרחיב על מהלכים שבהם היו "קוברים" ידיעות או דוחים אותן. באחת ההתכתבויות כתב אלוביץ' לישועה: "תוריד את הידיעה הזאת מיד, זה ימנע את אישור יס, אני אהרוג אותך". מנכ"ל וואלה לשעבר הוסיף כי רמת הלחץ הייתה גבוהה. "זה מתבטא במשהו שאני מוריד מיד הלאה. אני חוטף על הראש ומעביר (למערכת)".