מחאה בנגב
צילום: פלאש 90

"די להתמם, הנגב מדמם": עלייה משמעותית בפשיעה החקלאית בדרום

מנהל מרחבים של השומר החדש סיפר לכאן חדשות: יש בממוצע 20 אירועי פשיעה מדווחים בחודש ועוד רבים שאינם מדווחים • אתמול מחו פעילים על אוזלת היד של המדינה בטיפול באלימות בדרום מחוץ לבית השופט העליון ניל הנדל • כוחות מג"ב ומסתערבים ייכנסו לרהט - בתמיכת חלק מהתושבים: "יביאו שקט", ובהתנגדות אחרים: "החלטה גזענית, השוטרים יגיעו מלאים באגו ויפגינו אלימות קשה"
אסף פוזיילוב
13 באפריל 2021
08:51

חלה עלייה משמעותית בפשיעה החקלאית בנגב - כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב. מנהל מרחבים של השומר החדש, עמיחי בלוט, אמר אמש בתוכנית כאן דרום כי יש בממוצע 20 אירועי פשיעה מדווחים בחודש ועוד רבים שאינם מדווחים.

הנתונים המדאיגים האלה מצטרפים לאירועי האלימות בנגב בזירות האחרות. בסוף השבוע נתפסו שלושה חשודים שגנבו חיטה בעזרת אלות באיזור מבטחים, וכן נתפס חשוד שגנב משטחי רעים כ-70 ק"ג תפוחי אדמה, 80 ק"ג אבוקדו ועצים מוכנים להסקה בשווי כ-1,500 שקלים. במושב עמיעוז בוצעה פריצה למחסן חומרי הדברה בשווי כ-30 אלף שקלים, ובמחע נגנבו אבוקדו ולימונים.

אתמול מחו פעילים על אוזלת היד של המדינה בטיפול באלימות בדרום מחוץ לדלת ביתו של השופט העליון ניל הנדל. הם הניחו שמלה לבנה של ילדה קטנה ועליה מדבקה אדומה עם הכתובת "די להתמם הנגב מדמם" - רמז לתקיפה המינית של הילדה בנגב בידי פורץ בדואי. אחת הפעילות במיצג, אורטל פרלמן שמואלי, הסבירה: "הבתים הפרטיים של השופטים הם לא פרה קדושה ואם הם פרה קדושה, הגיע הזמן שהמחאה הזו תגיע גם אליהם".

נועד לזעזע ולהזכיר את אונס בת ה-10 בדרום. (צילום: הוועד להצלת הנגב)

בתוך כך, תושבת רהט, עיישה אבו ג'אעבר, מברכת על הכנסת כוחות של מסתערבים ומשמר הגבול לרהט. בתוכנית כאן דרום ברשת ב אמרה אמש אבו ג'אעבר: "התושבים הביאו את זה על עצמם. אין דרך אחרת. זה באמת נשמע נורא, אבל גם נורא לפחד לשלוח את הילד שלך לבד למכולת ושאולי לא יחזור. אנחנו שומעים כל יום יריות. לחברה הערבית קשה לקבל שינויים, אבל אני בטוחה שתוך כמה חודשים מג"ב יביאו שקט ואז אנשים יבינו שזה הדבר הנכון לעשות".

מנגד, תושב אחר מרהט, סיפר לכאן חדשות כי הוא לא מסכים למהלך של הכנסת כוחות ביטחון לעיר. "זו החלטה גזענית ומפלה", אמר סהאל אלדאבסאן. "זו מדינה שעברה מזמן ממדינת אפרטהייד למדינה גרועה יותר נגד האוכלוסייה הערבית. השוטרים יגיעו מלאים באגו וכוח ויפגינו אלימות קשה".