בר וציפי רפאלי בבית המשפט 20.07.20
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ועדת השחרורים החליטה: יקוצר מאסרה של ציפי רפאלי

בחודש ספטמבר נקלטה רפאלי בנווה תרצה לאחר שהיא ובתה, הדוגמנית בר רפאלי, הודו והורשעו בעבירות מס • לפי הסדר הטיעון, ציפי הייתה אמורה לרצות עונש של 16 חודשי מאסר. בר קיבלה עבודות שירות ותשלום מס על הכנסה של 16 מיליון שקלים
אמוץ שפירא
13 באפריל 2021
11:39

אחרי כשבעה חודשים בכלא: ועדת השחרורים החליטה היום (שלישי) כי מאסרה של ציפי רפאלי יקוצר והיא תשתחרר ב-22 במאי. לקראת סוף חודש ספטמבר נקלטה רפאלי בבית הסוהר נווה תרצה, שם החלה לרצות את עונשה לאחר שהיא ובתה, הדוגמנית בר רפאלי, הודו והורשעו בעבירות מס בחודש יולי. בינואר אובחנה רפאלי בקורונה, לאחר שנדבקה בכלא.

לפי הסדר הטיעון שנחתם עימן ציפי רפאלי תרצה עונש של 16 חודשי מאסר ובר רפאלי תרצה עונש של תשעה חודשי עבודות שירות אותן תרצה בבית נועם - עמותה המסייעת לאנשים עם מוגבלות. עוד סוכם בהסדר בין הצדדים שהוצג בבית משפט השלום בתל אביב כי בר רפאלי תשלם מס על הכנסה של 16 מיליון שקלים, ושכל אחת מהן תשלם קנס של שני מיליון שקלים וחצי.

עם פרסום הסדר הטיעון, הוצפו הרשתות החברתיות בביקורת על תנאיו. היו שטענו כי ציפי רפאלי לקחה על עצמה את האחריות על מעשיה של בתה. בתגובה לטענות, פרסמה פרקליטות מיסוי וכלכלה בעמוד הפייסבוק שלה - בצעד חריג - הסבר למתן העונש.

בפוסט נכתב כי "ציפי רפאלי ניהלה את עסקיה של בתה, בר רפאלי, לרבות בענייני מס, והייתה הגורם העיקרי שעסק בהצגת העובדות לפקיד השומה. לכן, ציפי רפאלי מואשמת בעבירות מרמה בכוונה לעזור לבר רפאלי להשתמט מתשלום מס, ואילו בר רפאלי מואשמת בעבירות מס קלות יותר".

תגיות:
בר רפאלי