-
צילום: פלאש 90

בקבוצות מאורגנות ואחרי בדיקות קורונה: תיירים מחוסנים יוכלו לבקר בישראל מ-23 במאי

מדובר רק בקבוצות מאורגנות בלבד. ההגדרה למהי קבוצה תיקבע בימים הקרובים • התיירים ידרשו לעבור בדיקת קורונה לפני העלייה למטוס, ובדיקות להוכחת החיסון או ההחלמה בהגעתם לנתב"ג
דקלה אהרן-שפרן ושרון עידן
13 באפריל 2021
13:47

שרת התיירות, אורית פרקש הכהן ושר הבריאות יולי אדלשטיין סיכמו היום (שלישי) על מתווה פתיחה וכניסת תיירים מחוסנים ממדינות זרות בקבוצות. החל מ-23 במאי תותר כניסת תיירים זרים מחוסנים בקבוצות כיוון שהן קלות יותר לבקרה ופיקוח, כפי שפורסם בכאן חדשות.


התיירים ידרשו לעבור בדיקת קורונה לפני העלייה למטוס, ובדיקות קורונה וסרולוגיה להוכחת החיסון או ההחלמה עם הגעתם לנמל התעופה בן גוריון. לצד זאת ימשיכו לקיים מגעים עם המדינות להסכמי הכרה בתעודות חיסון כדי לייתר את הצורך בבדיקה הסרולוגית. בהתאם לתוצאות השלב הראשון, תבחן האפשרות להרחבת המתווה גם לתיירים שאינם בקבוצות, כל עוד התחלואה תמשיך במגמה הנוכחית.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר כי "פתיחת התיירות היא בשורה חשובה לאחד הענפים שניזוקו במיוחד בשנת הקורונה. נמשיך לבחון הקלות כל העת בהתאם לנתוני התחלואה". שרת התיירות אורית פרקש הכהן אמרה: ״רק פתיחת התיירות הבין-לאומית הנכנסת תצליח באמת להחזיר את ענף התיירות, המסעדות, ההארחה, האתרים, מורי הדרך, ההיסעים ועוד רבים שיוכלו לחזור ולהתפרנס בכבוד".