חגיגות שחרור הרוצח של משה תמם

ברקע שחרור רוצח החייל משה תמם: הוגשה הצעת חוק לשלילת אזרחות ממבצעי פעולות טרור

ההצעה שנחתמה על ידי 42 נציגים מכל סיעות הכנסת - למעט מרצ והמפלגות הערביות - קובעת: אם אזרח ישראלי או תושב מזרח ירושלים ביצע פיגוע טרור ובשל כך הוא מקבל כספים מהרשות הפלסטינית - תושבותו תישלל באופן אוטומטי, והוא עצמו יועבר לשטחי הרשות הפלסטינית • החתימה את הח"כים על הצעת החוק - אחייניתו של החייל משה תמם
זאב קם
14 באפריל 2021
07:59

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה: הצעת חוק לשלילת אזרחות או תושבות ממי שביצע פעולת טרור וקיבל בשל כך כספים מהרשות הפלסטינית הוגשה היום (רביעי). ההצעה נחתמה על ידי נציגים מכמעט כל סיעות הכנסת - למעט מרצ והמפלגות הערביות.

לאחר הסערה שפרצה בעקבות החגיגות איתן התקבל רוצחו של החייל משה תמם עם שחרורו, חברי הכנסת אבי דיכטר מהליכוד ואורית סטרוק מהציונות הדתית הניחו השבוע את הצעת חוק, שחתומה על ידי 42 חברי כנסת, שקובעת שאם אזרח ישראלי או תושב מזרח ירושלים ביצע פיגוע טרור, ובשל כך הוא מקבל כספים מהרשות הפלסטינית - אזרחותו או תושבותו ישללו באופן אוטומטי, והוא עצמו יועבר לשטחי הרשות הפלסטינית. מי שעבר השבוע בין חברי הכנסת והחתים אותם על הצעת החוק היו אורטל תמם, אחייניתו של החייל משה תמם, ומירב והרצל חג'אג' מפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור.

לפני כשבוע שוחרר מבית הסוהר "קציעות" המחבל רושדי אבו-מוך, שהיה שותף לרצח החייל משה תמם לפני 37 שנים. אבו מוך נשא 35 שנות מאסר ומשפחתו אירגנה עבורו קבלת פנים חגיגית בביתו בבאקה אל גרביה. משפחתו של משה תמם זעמה על השחרור ודרשה לשלול את אזרחותו.

אחיו של תמם, אורן, אמר בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב כי מדובר ביום קשה למשפחתו. "אנחנו מ-1984 סוחבים את הכאב הזה. זה מזעזע, הולכים לקבל אותו בקבלת פנים ממלכתית שאפילו נשיא ארצות הברית לא קיבל", אמר תמם. "זאת פשוט בושה וחרפה, הוא צריך להינמק בכלא עם שלושת הרוצחים האחרים", הוסיף האח.