פרויקט משפחות - משפחת בסרבוב

הכירו את המשפחות | משפחת בסרבוב

מתוגררים בקרית ביאליק | ההרכב המשפחתי: אנדריי (37), אניה (36) והילדים איליה (9) ורטמיר (6)
מערכת כאן
15 באפריל 2021
14:23

משפחת בסרבוב מתגוררת בקרית ביאליק שבצפון. אנדריי ואניה במקור עלו מברית המועצות וילדיהם, איליה ו-ורטמיר נולדו בישראל.

אנדריי הוא הנדסאי המופקד כעת על בניית המנהרה בין בית-שמש לקריית שמונה. אניה היא מורה למוזיקה ולפיתוח קול לילדים רוסים מהקריה. לפני פרוץ הקורונה, היא גם הופיעה שלוש פעמים בשבוע במסעדות רוסיות בקריות. הם מתגוררים בשכירות בבית צנוע מאוד בקרית ביאליק.

לכל אחד מבני הזוג היתה התמודדות אחרת בעקבות העלייה לישראל: אניה גדלה יחד עם אמה ברוסיה, והשתיים היו "בלתי נפרדות". אלא שהיא נאלצה לעלות ארצה לבדה אחרי שאמה סירבה להצטרף אליה, ומאז אניה מלאת געגועים. תנאי הקליטה היו קשים ולפרקים שקלה לחזור לרוסיה, עד שפגשה את אנדריי. למרות שהקימה משפחה בישראל, היא עדיין מרגישה חצויה לגביה חיי בארץ והבית ואמה ברוסיה.

אנדריי עלה לארץ עם משפחתו, אחיו והוריו, שמסייעים להם על בסיסי יום יומי בגידול ילדיהם. הוא שירת ביחידת "חרוב", וגאה במיוחד על תרומתו ועל כל מה שהצבא לימד אותו על הישראליות. אין לו טענות כלפי המדינה וחושב שהתנהגו אליו כעולה חדש בצורה נהדרת. אלא שהיום, המצב המורכב בארץ בעקבות הקורונה מביא אותו לחשש אמיתי ממצבה הכלכלי של המשפחה.

לעומת אנדריי, אניה מתקשה להגדיר את עצמה כישראלית. עד גיל 13 היא לא ידעה בכלל שהיא יהודיה, "עד שיום אחד אמא וסבתא קראו לי לחדר וסיפרו לי". אחרי 18 שנות מגורים בישראל, העברית שלה עדיין דלה, והיא מעדיפה להתנסח ברוסית, אך בעלה דוחק בה להשתלב יותר ויותר. לעומת הביישנות של אניה, בנם רטמיר, בן ה-6 מרבה לדבר בלי חשבון. הוריו משקיעים במעט שהם יכולים במגוון חוגי ספורט: איליה הוא שחקן טניס מצטיין ורטמיר התחיל ללמוד כדורגל. לעומת זאת, שני הילדים מדברים עברית משובשת, ומדברים בעיקר בשפה הרוסית.

הכירו את המשפחות

משפחת אבו אלקיעאן | משפחת אתר-פלד | משפחת בסרבובמשפחת גוליברוצקי | משפחת דרעי-ברקאי משפחת ועקניןמשפחת טשומהמשפחת עבד אל-קאדרמשפחת שוסהייםמשפחת שלומי

בחזרה לעמוד הראשי >>