גן ילדים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חשד להתעללות בגן ילדים באשקלון: הוארך מעצר הגננת בת ה-71

אמליה אוסטרובסקי, תושבת העיר, נעצרה בחשד שתקפה פעוטות • חקירת המשטרה החלה לאחר שהוריו של פעוט בן שנתיים התלוננו במשטרה שבנם חזר כמה פעמים מהגן כשעל גופו סימני חבלה • שלוש גננות נוספות נחקרו והורחקו מהגן ל-15 ימים • השופטת: הצפייה בסרטונים הייתה קשה מאוד
אסף פוזיילוב
14 באפריל 2021
17:34

חשד להתעללות בגן ילדים באשקלון: אמליה אוסטרובסקי, תושבת העיר בת 71, נעצרה בחשד שתקפה פעוטות. בית משפט האריך את מעצרה עד יום ראשון. חקירת המשטרה החלה לאחר שהוריו של פעוט בן שנתיים התלוננו במשטרה כי בנם חזר כמה פעמים מהגן כשעל גופו סימני חבלה. המשטרה החרימה את מצלמות האבטחה בגן ועצרה את הגננת שעובדת באותו הגן 11 שנים. שלוש גננות נוספות נחקרו והורחקו מהגן ל-15 ימים.

שופטת בית משפט השלום אשקלון, דורית בונדה, אמרה בדיון כי הצפייה בסרטונים ממצלמות האבטחה בגן הייתה קשה מאוד. "באחד הסרטונים נראית אוסטרובסקי כשהיא מרימה פעוט ממזרן עליו הוא מונח, מרימה אותו לגובה ומטיחה אותו מגובה לעבר המזרן המונח על רצפת החדר. המשיבה לא מסתפקת בכך ומתחילה להכות את הפעוט בפניו, בראשו, מטלטלת את גופו, מכה אותו בישבן", סיפרה השופטת.

עוד סיפרה השופטת כי "בסרטון השני, היא נראית כשהיא מרימה פעוט מהמזרן עליו הוא שכב, אוחזת בו, מטיחה אותו על הרצפה ממרחק רב. לאחר מכן, היא מרימה אותו, מעבירה אותו לצד השני למזרן אחר תוך שהיא מטיחה אותו מגובה למזרן עצמו. המשיבה ממשיכה לעבר פעוט אחר, ולאחר מכן ביחס לאותו פעוט היא אוחזת בו בידו, מושכת אותו כלפי מעלה עם היד מטיחה אותו לעבר הכר שעל פני המזרן.

לאחר מכן היא עוברת לפעוט אחר, בפעוט האחר היא מכה בראשו, מרימה אותו, מטיחה אותו במזרן, ממשיכה להכות בראשו. כלל הפעוטות בהם על פי החשד בוצעו העבירות באותה עת היו שכובים על מזרנים בגן הילדים. מדובר בפעוטות בגיל צעיר ביותר, חסרי ישע ממש התנהלות המשיבה כנצפה בסרטונים מקימה חשד סביר ברף גבוה לביצוע העבירות המיוחסות לה".

עורכת הדין עופרה סיבוני, שמייצגת מטעם הסניגוריה הציבורית את הגננת מסרה בתגובה כי "מדובר באישה מבוגרת ללא עבר פלילי. האישה משתפת פעולה עם החוקרים ומסרה גרסה, והביעה צער על השתלשלות האירועים. אנו מקווים שהחקירה תסתיים במהרה".