איציק סעידיאן
מתוך עמוד הפייסבוק

סעידיאן קיבל עדכון ממשרד הביטחון בנוגע לזכויותיו בימים שלפני האירוע

אחת המלוות של סעידיאן בשנים האחרונות אמרה לכאן חדשות כי "איציק לא התכוון למות" • מצבו של נכה צה"ל שהצית את עצמו ממשיך להיות אנוש, הרופאים נאבקים על חייו • אחיו של איציק סעידיאן: "אני מתחנן, תתפללו עליו"
איתי שיקמן
14 באפריל 2021
18:27
עודכן ב 19:06

מה דחף את איציק סעידיאן להצית עצמו? סעידיאן קיבל עדכון ממשרד הביטחון בנוגע לזכויותיו בימים שלפני האירוע, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. תוכן העדכונים שקיבל מהמשרד לא ברור. ממשרד הביטחון לא נמסרה תגובה. אחת המלוות של סעידיאן בשנים האחרונות אמרה לכאן חדשות כי "איציק לא התכוון למות". 


מצבו של סעידיאן, נכה צה"ל שהצית את עצמו, מוסיף להיות אנוש. הרופאים ממשיכים להיאבק על חייו בבית החולים תל השומר. בבית החולים ינסו בשלב הבא של הטיפול להשתיל רקמת עור טרייה שתפותח במעבדה.


אחיו, אבי, אמר היום לכאן חדשות: "אני לא מפסיק לרגע להתפלל. הדבר היחיד שאני מבקש מעם ישראל, איפה שאתם נמצאים, אני מתחנן בפניכם, תתפללו עליו. אני יודע שהוא שומע הכול". גם חבריו של סעידיאן הגיעו אל המחלקה שבה הוא מאושפז ושרו לו. 

הבוקר התכנסו עשרות נכי צה"ל יחד עם חבריו של סעידיאן מחוץ לאגף השיקום של משרד הביטחון בפתח תקווה בצפירה, כהזדהות עימו. הם נשאו שלטים שעליהם כתוב: "כולנו איציק סעידיאן" ו"סתם אדם לא שורף עצמו. המערכת הציתה אותו".

סר"ן במילואים אליענה ברבל שיזמה את המחאה, סיפרה בריאיון לדב גיל-הר: "לא הכרתי אותו אבל המקרה הזה זיעזע אותי. אם אדם מצית את עצמו אז הגענו למקום שאי אפשר להמשיך עוד". את הרעיון להגיע לאגף השיקום בצפירה היא הפיצה ברשתות החברתיות. "התרגשתי עד דמעות לראות שכל כך הרבה אנשים הגיעו וזעקו את הזעקה שלהם". 

"בכל יום אנחנו זוכרים את אלו שנפלו, אבל אסור לנו לשכוח את אלו שחזרו בחיים והם צריכים את המדינה", היא הוסיפה. "שולחים אותנו לעמוד במשימה ומה עם המשימה של המדינה? איפה הצד שלכם בחוזה? לא יכול להיות שזורקים אנשים מהמדרגות".

מייסד עמותת ההלם והקרב, נתי שקד, אמר הבוקר: "אנחנו מברכים על הערבות ההדדית לנוכח המעשה הכואב בו איציק סעידיאן קפץ על רימון עבור כלל לוחמי ולוחמות צה"ל. החלטנו לא לחכות לפעם הבאה שהלום קרב יחליט לשרוף את עצמו בערב יום הזיכרון כדי שנזכה שמישהו ידבר על המצוקה שלנו". הוא הוסיף: "מדינה שלא זוכרת את אלה שהקריבו את בריאותם בשבילה - לא ראויה לילדים שלנו ולאימהות".