אושר דרעי

"הייתה אמורה להיות בטוחה": אמה של אושר דרעי מתקשה לעכל את מותה

גליה, אמה של הצעירה שנפטרה כתוצאה מתגובה אלרגית לחלב: "היא עבדה במקום הזה, יודעים שהיא אלרגית". דרעי אכלה קינוח במסעדה ומיד חשה ברע ופינתה את עצמה לבית חולים
רובי המרשלג
15 באפריל 2021
14:25

גלית דרעי, אמה של אושר שנפטרה הלילה (חמישי) כתוצאה מתגובה אלרגית לחלב למנה שאכלה במסעדה בשרית כשרה בראש פינה, מספרת כי במסעדה הכירו את אושר וידעו על האלרגיה שלה: "היא ידעה שהיא אמורה להיות בטוחה במסעדה הזו. היא עבדה במקום הזה, הם מכירים אותה, יודעים שהיא אלרגית לחלב".

בהמשך סיפרה דרעי על הרגעים הקשים שלאחר התגובה האלרגית החריפה שפיתחה אושר: "היא התקשרה אליי ואמרה לי 'אמא אכלתי בטעות קצפת חלבית, אני לא נושמת'". דרעי לא הבינה כיצד נהגה אושר בכוחות עצמה אל בית החולים ואיך הגיעה אליו לבד למרות התגובה האלרגית: "אני רק יודעת שהאח אמר שהם השכיבו אותה במיטה, חיברו אותה אפילו לאינפוזיה. ואז היא איבדה את ההכרה. אני הגעתי ממש כבר כמה דקות אחרי ולא נתנו לי כבר לראות אותה. ניסו רק להנשים אותה, היא הייתה מחוברת למלא מכונות ומלא מכשירים".

האם הוסיפה שאושר נולדה אלרגית לחלב וכל חייה שמרו בביתה שלא להכניס אוכל חלבי, שמא תפתח תגובה אלרגית חריפה: "22 שנה שמרתי עליה שהיא לא תתקרב לשום דבר חלבי. לא ידענו מה זה חלבי רק בשביל שהיא לא תיקח סיכון". היא הוסיפה שברגע שאושר רק טועמת מאכל חלבי, היא חייבת בתוך חמש דקות להגיע לבית חולים על מנת לקבל טיפול רפואי.

לפי הבנתה של דרעי מחברתה של אושר שאכלה איתה במסעדה, אחד העובדים הלך לקנות מצרכים לקינוח מחוץ למסעדה והגיש לאושר עוגת שוקולד עם קצפת חלבית. על ההתנהלות של עובדי המסעדה שהגישו לבתה קינוח חלבי למרות היות המסעדה כשרה אמרה דרעי "זו פשוט רשלנות. איך אתה מכניס משהו מבחוץ בלי שהמשגיח כשרות עושה על זה וי?". 

על פי החשד פיתחה אושר את התגובה האלרגית בעקבות שאכלה קינוח במסעדה בראש פינה ולאחר מכן התפנתה עצמאית למיון בבית החולים זיו. המשטרה החלה לחקור את המקרה וכבר עיכבה לחקירה חמישה עובדים במקום, ביניהם בעלי המסעדה.